Na derbiju u Gradačcu Olimpik nastavio seriju, remi u Travniku

Derbi kola je odigran u Gradačcu između domaće Zvijezde i lidera na tabeli sarajevskog Olimpika. Moramo reći u " regularnom " vremenu Olimpik je golovima Zebe, penal i Stojanovića zabilježio šestu ovosezonsku pobjedu i učvrstio lidersku poziciju. Ovaj derbi je sredinom drugog poluvremena bio u prekidu 10 mиnuta zbog domaćih navijača koji su bili nezadovoljni suđenjem, a prije svega zbog dosuđenog penala za goste.

Treće poluvrijeme je bilo burno, dobar dio gledalaca nakon završetka utakmice je ostao na tribinama iznad službenih prostorija, te je " slavna " sudijska trojka odlučila dugo ostati na travnjaku Banja " Ilidže " .Policija im je pomogla i uz njihovu pratnju su uspjeli doći do prostorija kluba, a nakon nekoliko sati uz veliko osiguranje napustili stadion i Gradačac .

Kako smo saznali kada su ulazili u klupske prostorije, pomoćni sudija, Amir Hušidić  je navodno udario jednog redara Zvijezde, a grupa navijača je kasnije oštetila automobil jednog od sudija.

Prvi pratioc  Olimpika, bivši premijerligaš GOŠK u ovom kolu je zabilježio gostujuću pobjedu u Bihaću protiv Jedinstva, 1:2, golovima najboljeg strijelca lige Anesa Mešića i Savića, gol za Bišćane je dao Nuspahič koji nastavljaju sa lošim igrama i rezultatima .

Čapljina nastavlja sa dobrim igrama i rezultatima, ovaj put je na svojim Bjelavama visoko porazila Radnik iz Hadžića, 4:0 i došla do treće pozicije na prvoligaškoj tabeli, to je isto učinila ekipa Goražda koja je sa pet golova u mreži ispratila ekipu Orašja, 5:1 .

Konjički Igman je postigao treću uzastopnu pobjedu, ovaj put na svom travnjaku, mada su domaći doživjeli šok već u drugoj minuti, kada je Musić iz slobodnog udarca postigao sjajan gol, 0:1. Tek u drugom poluvremenu puleni trenera Fadila Hodžića se preokrenuli rezultat, 2:1, golovima Šehića i Čehajića.

Tri utakmice su bile bez pobjednika, u Banovićima domaća Budućnost i TOŠK su odigrali, 2:2, domaći su golovima Berbića i Trumića u 65. minuti imali, 2:0, ali su Kitanović i Škrijelj, poravnali na 2:2, dok su mreže mirovale na derbiju u Travniku, između domaće istoimene ekipe i kakanjskog Rudara i u Jajcu, gdje su Metalege BSI i Bratstvu odigrali nepopularan rezultat, 0:0 .

U ovom kolu je postignuta su 22 gola, sudije su pokazale 33 žuta i 2 crvena kartona .

Ukupno 2. 370 gledalaca, najviše u Bihaću, 700 .

Rezultati,

Gradačac : NK Zvijezda - FK Olimpik 0:2 ( Zeba 36' iz 11m. Stojanović 89' )

Čapljina : HNK Čapljina - FK Radnik 4:0 ( Albijanić 5' Savić 9' Pehar 61' Hasinović 71' ).

Konjic : Igman - Slaven  2:1 ( Šehić 62' Čehajić 69' / Musić 2' )  .

Banovići : FK Budućnost - NK TOŠK 2:2 ( Berbić 37' Trumić 65' / Kitanović 72' iz 11m Škrijelj 82') .

Jajce : NK Metalege BSI - NK Bratstvo 0:0 .

Bihać : NK Jedinstvo - NK GOŠK 1:2 ( Nuspahić 47' iz 11m. / Savić 34' Mašić 67'  )

Goražde : FK Goražde - HNK Orašje 5:1 ( Huseinspahić 67' Guzijan 70' Tatar 78' Žerić 85' Korjenić 89'/ Ahmetović 90').

Travnik : NK Travnik - FK Rudar 0:0  .

Lista strijelaca:

6 golova, Anes Mašić (GOŠK),

5 - Zajko Zeba (Olimpik)

4 - Vedin Kulović (GOŠK), Kenan Šarić (Zvijezda), Ognjen Stjepanović (Olimpik),  Milorad Albijanić (Čapljina), Denis Žerić (Goražde), Anes Nuspahić (Jedinstvo),

3 - Berin Čatić (Travnik), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Ahmed Isanović (Goražde),

Mirza Kovač (Rudar),  Ahmed Šabić (TOŠK), Mile Pehar ( Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost).

2 -  Kosta Bajić, Stefan Stojanov, Maid Jaganjac (Bratstvo), Dženan Osmanović (Radnik), Salko Jazvin ( Zvijezda ),  Fahrudin Kovač, (Rudar), Nihad Šero, Mirko Vujica (Travnik), Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Dario Blagojević (Budućnost), Dženan Haračić, Armin Kapetan (Metalleghe BSI), Lucas Ojeda (Igman), Aleksandar Kitanović, Sadik Škrijelj (TOŠK), Danijel Stojanović (Olimpik), Ahmed Hasinović (Čapljina) .

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost) .

Parovi 8. kola, 28.  septembar u 15:30 sati,  Travnik : NK Travnik - FK Igman, Živinice : NK Slaven - HNK Čapljina , Kakanj : FK Rudar - NK TOŠK , Gračanica: NK Bratstvo - FK Budućnost . Sarajevo : FK Olimpik - NK Metalleghe BSI , Orašje : HNK Orašje - NK Jedinstvo , nedjelja, 29. septembar, Hadžići:- FK Radnik - FK Goražde , Gabela : NK GOŠK - NK Zvijezda .