Torpedo bolji od 13 Skojevki u derbiju kola

Minulog vikenda u Područnoj ligi Gradiška na rasporedu su bili mečevi šestog kola.

Derbi susret između Torpeda i 13 Skojevki odigran je na stadionu ''Kraj kolone'' pred oko 300 gledalaca. Mnogobrojna publika imala je šta da vidi, a od samog početka susreta prštalo je sve na terenu, pa je glavni arbitar Gigović na kraju meča u svojoj bilježnici imao čak 11 upisanih fudbalera. Meč su odlično otvorili domaći. Novajlija Paripović, koji je već nakon samo šest kola pokazao da će ove sezone biti jedno od najvećih pojačanja kluba iz Cerovljana pogodio je za veliko slavlje navijača Torpeda. Međutim i gosti su imali podršku na jučerašnjem meču. Nošeni popularnim ''Sikirantima'', fudbaleri 13 Skojevki preko Telića u 39. minuti dolaze do izjednačenja. Sa rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu. I u drugom djelu viđena je prava borba na terenu. U 56. minuti sudija Gigović pokazuje na kazneni udarac za domaće. Loptu uzima jedan od najiskusnijih Kojić i pogađa za novo vođstvo Torpeda, a na kraju ispostaviće se i nova tri boda. Ovom pobjedom tim iz Cerovljana ostao je jedina ekipa bez poraza nakon šest utakmica i sa samo jednim bodom zaostatka za liderom iz Grbavaca.

Ekipa Crnog Vrha doživjela je i četvrti ovosezonski poraz na isto toliko utakmica pred domaćim navijačima. Susret protiv Omladinca obilježio je dvostruki strijelac Vučković i izvanredni čuvar mreže tima iz Brestovčine Stojanović. Počasni gol za domaće u posljednjim trenucima susreta pogodio je Mijatović.

Veoma zanimljiva utakmica viđena je u Gornjim Podgradcima. Domaći su čak u šestoj minuti susreta već imali prednost od dva pogotka. Oba gola lijepim udarcima sa šesnaest metara pogodio je ponajbolji igrač Sloge ove sezone Mijatović. Kada se činilo da će ovo biti prava golijada u korist domaćih, na terenu potpuno druga slika. Gosti su uspjeli do kraja prvog djela da anuliraju prednost, a pred kraj utakmice Trivić je propustio priliku za veliki preokret. Strijelci za Bisere bili su Boloban, koji je bio najviši u skoku nakon kornera, te Zgodić koji je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara savladao nemoćnog Šmitrana.

Sigurne pobjede na domaćem terenu ostvarili su Kozara i Potkozarje. Kozara je golovima Anića, Borkovića, te sa dva gola Stojnića iz kaznenih udaraca savladala Lamince sa 4:0, koji su od 42. minute igrali sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zaradio Crnomarković.

Sličan scenario desio se i u Aleksandrovcu, s tim da su se gosti sa Krndija držali do 53. odnosno 68. minute kada štoper Pilipović dobija direktan crveni karton. No, prije toga domaće je u vođstvo doveo kapiten Kovač, da bi pred sam kraj prvog poluvremena gosti došli do izjednačenja preko Lovrića. U nastavku u 53. Miljević pogađa za novu prednost domaćih, a uz igrača više u polju tačku na i u ovom susretu postavljaju Matić i Kovač u 73. i 75. minuti.

Kalemi su golovima Gajića, Railića i Devušića savladali Župu za koju je počasni gol postigao Ljuboja, dok je pobjedonosni gol za podgradačku Slobodu na gostovanju u Kukuljama u 85. minuti postigao Babić.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh