Lider Olimpik otvara ovo kolo u petak, 27. septembra domaćim susretom protiv ekipe Metalege BSI koja je uz Jedinstvo i Orašje najveće razočarenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Bivši premijerligaš iz Jajca nakon 7 odigranih kola ima samo jednu pobjedu, sa osvojenih 5 bodova. To sigurno ne interesuje domaću ekipu, mada će sigurno ući sa oprezom u ovu utakmicu, ali su apsolutni favoriti .
Derbi začelja se igra u Orašju gdje Oraški labudovi, " fenjeraši " ćekaju bihaćko Jedinstvo koje je za mjesto više od domaćina i ima bod više, 4. I za jedne i druge ovo je veoma važna utakmica, ali domaćini se nadaju drugoj ovosezonskoj pobjedi .
I Radnik iz Hadžića je u zoni ispadanja koji je u prošlom kolu doživio visok poraz u Čapljini, sa novim šefom struke Doganom će ugostiti sedmoplasiranu ekipu Goražda, te Hadžićanima " igra " samo pobjeda, ali i Goraždani se nadaju povoljnom rezultatu na ovom gostovanju.
U Živinicama se igra utakmica, slična kao u Hadžićima, 12 - plasirani Slaven će ugostiti, najprijatnije iznenađenje ekipu Čapljine. Na klupi Slavena je bivši trener Čapljinaca, Damir Borovac - Kana koji će nastojati da sa svojim pulenima ostvari pobjedu.
Derbi kola se igra u Kaknju gdje je Rudar, domaćin TOŠK - a iz Tešnja, obje ekipe imaju po 13 bodova, očekuje se kvalitetna utakmica sa puno golova.
U Gračanici utakmica između domaćeg Bratstva i banovićke Budućnosti, domaći imaju 10 bodova, a gosti 3 manje. Sigurno će stadion u Gračanici biti dobrano popunjen, uz neizvjesnu, borbenu i kvalitetnu utakmicu .
U Travniku istoimena ekipa će ugostiti konjički Igman, domaći su u prošlom kolu odigrali miroljubivo protiv Rudara, pa ne bi smjeli dozvoliti novi kiks, ali i puleni trenera Igmana, Fadila Hodžića su ove jeseni znali iznenaditi svoje domaćine.
GOŠK će na stadionu " Perica - Pero Pavlović " ugostiti gradačačku Zvijezdu, te su kao Olimpik favoriti, te sa novom pobjedom nastaviti trku za mjesto koje vodi u elitu bh fudbala .
Petak, 27. septembar u 15:30 sati,
Sarajevo : FK Olimpik - Metalege BSI , glavni sudija : Haris Halkić (Sanski Most), pomoćnici : Edin Zjakić (Bihać) i Hasan Nanić (Bužim) , 4. sudija : Emir Spahalić (Mostar), delegat : Mario Prusina (Čitluk), posmatrač : Ahmet Ibranović (Gradačac) .
Subota, 28. septembar u 15:30 sati,
Travnik : NK Travnik - FK Igman , Benjamin Deljković (Sarajevo), Haris Ljuca (Sarajevo) i Tarik Mulasmajić (Tešanj), Deni Čatibović (Sarajevo), Jasmin Memišević (Breza ), Amir Medić (Ključ) .
Orašje : HNK Orašje - NK Jedinstvo , Dragan Stojić (Mostar), Marko Grebenar (Livno) i Marko Zelenika (Mostar), Josip Martinović (Čapljina), Marko Jonjić (Kupres), Salem Kundo (Goražde) .
Gračanica : NK Bratstvo - FK Budućnost , Kenan Bajraktarević (Orašje), Josip Vorgić (Domaljevac) i Mario Grgić (Odžak), Darko Gedžić (Brčko), Renato Buhić (Mostar), Eldis Prošić (Cazin) .
Kakanj : FK Rudar - NK TOŠK , Mahir Mehmedičević (Gradačac), Nisad Ahmetašević (Gradačac) i Elmir Trgovčević (Tuzla), Ilija Živković (Orašje), Ekrem Ibreljić (Fojnica), Zdenko Golemac (Mostar) .
Živinice : NK Slaven- NK Čapljina , Amar Omerdić (Bihać), Almir Huskić (Bugojno) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Sanel Silić (Cazin), Irfan Budimlić (Cazin), Anto Sučić (Nova Bila) .
Nedjelja, 29. septembar u 15:30 sati,
Hadžići : FK Radnik - FK Goražde , Edin Mujkić (Doboj Istok), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Ivo Maglica (Livno), Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Franjo Smoljo (Kupres), Zorislav Nuić (Čapljina) .
Gabela : NK GOŠK - NK Zvijezda , Danijel Bojo (Kiseljak), Moamer Čaušević (Sarajevo) i Josip Čolić (Kupres), Goran Paradžik (Ljubuški), Mensud Drljević (Goražde), Jasmin Topić (Cazin) .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |