Slavija u finišu slomila goste iz Živinica

Rukometaši Slavije su večeras u fantastičnoj utakmici u svojoj dvorani u Istočnom Sarajevu savladali Konjuh iz Živinica 25:21 u utakmici drugog kola Premijer lige BiH za rukometaše.

I jedni i drugi su dosta jako ušli u ovaj meč. Slavija je igrala odličnu odbranu, dok su gosti iz Živinica u čitavom prvom poluvremenu imali nestvarnog Adisa Kamberovića na golu, koji je uz nekoliko pogođenih okvira gola, do ludila doveo domaće rukometaše. Poslije nekoliko neiskorištenih napada, Slavija u trećoj minuti preko Benića postiže prvi gol na utakmici, dok je gostima trebalo duplo više, pa na isteku sedme minute prvi put tresu mrežu domaćih.

Slavija je diktirala tempo utakmice, njihova prednost je rasla tokom poluvremena uz dobru odbranu i Močevića na golu, međutim u samom finišu gosti uspjevaju da se vrate na -1, 12:11. Ipak, u posljednjim sekundama Mirza Mimić pogađa gol i Slavija sa +2 odlazi na poluvrijeme, 13:11.

U nastavku susreta igralo se praktično gol za gol i jedni i drugi. Gosti do željenog izjednačenja dolaze u 45. minutu kada Pejkušić pogađa za 18:18. Poslije toga, Slavija uspjeva da uhvati jedan momentum. Hrbat je postigao gol, zatim je Močević uhvatio loptu 'živu' na sedmercu Husejnoviću, a onda je pogodio i Bračković za +2. Djelovalo je da Slavija polako 'lomi' utakmicu, ali onda promašuju napad za +3, da bi to Konjuh kaznio golovima Sakića i Pejkušića i ponovo vratio izjednačenje na 20:20. U 52. minutu Adis Hrbat postiže golčinu u bliži ugao za novo vodstvo od +1, a onda Sokolovi vežu nekoliko dobrih odbrana, te poslije gola Karamehmetovića odlaze ponovo na +2, 23:21 na nešto više od četiri minute do kraja utakmica. Poslije još jedne odbrane Močevića, Slavija odlazi u brz napad kojeg rješava devetim golom Adis Hrbat za +3, 24:21. Bio je to konačni krah gostiju iz Živinica, koji iz toga ne uspjevaju da se vrate, pa Slavija stavlja tačku na i sa konačnih 25:21.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je ponovo Adis Hrbat sa devet postignutih golova, a na golu je odličan bio Miloš Močević sa 14 odbrana. Kod gostiju, Amar Husejnović je postigao pet pogodaka, a blistao je nevjerovatni golman Adis Kamberović sa čak 17 uspješnih intervencija.

SLAVIJA – KONJUH 25:21 (13:11)
Sportska dvorana ''Slavija''
Gledalaca: 250
Sudije: Marko Miljković i Zoran Petrović

Slavija: Močević 14 odbrana, Trapara, Benić 2, Domazet, Karamehmetović 4, Hrbat 9, Pekić 2, Božić, Tošić, Tuševljak, Mimić 3, Bračković 5, Beribaka, Raonić, Bojović  Trener: Goran Tomić

Konjuh: Kamberović 17 odbrana, Marčeta, Husić 3, Sakić 3, Šarić, Palak, Kišić, Begić, Pejkušić 3, Modrić 1, Smajić 2, Radović, Hamzić 2, Čamdžić, Pavlović 2, Husejnović 5  Trener: Toni Čolina

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina