Derventaska mladost zaustavila Mladost: Dragičević nezaustavljiv za Banjalučane

Rukometaši Dervente upisali su treću pobjedu u isto toliko utakmica u okviru Prve lige RS, a pred domaćom publikom savladali su Mladost iz Banjaluke rezultatom 28:23.

Derventa je sjajno otvorila utakmicu, te je tako na sredini prvog poluvremena imala prednost od sedam pogodaka (10:3). Ipak, do kraja prvog dijela gosti uspjevaju da umanje zaostatak, te se na odmor ide sa rezultatom 17:12.

U nastavku Banjalučani uspjevaju da konsoliduju svoje redove i pruže veći otopr, ali Derventa nije ispuštala prednost, te je u 43. minuti rezultat bio 20:17. Četa Milorada Bjeloševića uspjela je da u posljednjim minutama doda gas, te na kraju slavi sa 28:23.

Nezaustavljiv u redovima domaćih bio je mlad Dragičević sa 9 pogodaka, osam je dodao iskusni Zemunović, a sedam Milinković.  Treba istaći da je iskusni Dragan Starčević na golu Dervenćana imao 18 odbrana, a u ovom susretu za ekipu sa Ukrine debitovao je i njegov šesnaestogdišnji sin.

Kod gostiju iz Banjaluke sedam pogodaka imao je Kovačević, a jedan manje Petrović.

U narednom kolu Dervente gsotuje Kozari iz Gradiške, dok Mladost dočekuje Kozaru Mljekoprodukt iz Kozarske Dubice.

RK Derventa - RK Mladost BL 28:23 (17:12)