Vlasenica minimalcem ispratila Bratstvo (VIDEO)

Iako je u Vlasenicu došlo po bodove, Bratstvo se u Bratunac vratilo praznih šaka. Minimalcem, 1:0, Vlasenica je u 8. kolu regionalnog Istoka ubilježila još jednu pobjedu na svom terenu i važna tri boda.

Minimalcem do tri boda: FK Vlasenica

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima, koji su od izlaska na teren preuzeli terensku inicijativu i posjed lopte. Vlasenicu je samo odlični golman spasio od debakla. D.Kovačević  je maestralnim odbranama zaustavljao šutove Međe, Kuljanina i Karića. Što se domaćina tiče, osim nekoliko polušansi, nisu ozbiljnije ni zaprijetili, pa se na odmor odlazi bez pogodaka.

U drugi dio Vlaseničani ulaze sabranije i borbenije i uspijevaju da izgrade nekoliko dobrih akcija. U 74. minutu kreću u napad po lijevoj strani, M. Kovačević upošljava Došića koji sam izlazi pred golmana i postiže pogodak za 1:0. Borili su se gosti do posljednjeg trenutka i pokušavali obezbijediti bar podjelu bodova, ali odbrana Vlasenice je odlično funkcionisala i spriječila promjenu rezultata.

#tenk_M_84 -noćna mora svih defanzivaca, Petar Došić #idemo_dalje

Tri boda su Vlaseničane vratila na četvrtu poziciju.

"S obzirom da su, gledajući dosadašnje rezultate, došli kao favoriti, sigurno je da su se nadali bodovima. Ipak, trebalo je da znaju da ih iz Vlasenice ne mogu lako odnijeti. Nisam zadovoljan igrom koju smo danas pokazali, mnogo toga je škripalo, ali važno je da smo upisali pobjedu, a u narednoj sedmici ćemo pokušati da ispravimo greške koje su nas danas spriječile da ostvarimo ubjedljiviju pobjedu", kazao je Mladen Majstorović, štoper Vlasenice.

Vlasenica - Bratstvo (Bratunac) 1:0 (0:0)