Šok na ''Gajevima'', zakuvalo se na vrhu

Utakmicama sedmog kola nastavljen je šampionat u Područnoj ligi Gradiška. Detalj koji svakako zvuči interesantno jeste da je samo ekipa Obradovca uspjela ostvariti pobjedu na domaćem terenu.

Utakmicu na ''Krndijama'' između Obradovca i podgradačke Sloge DIPO odlučio je Lukić nakon samo dva minuta igre.

Za najveće iznenađenje u sedmom kolu pobrinula se ekipa Mladog Krajišnika. Tim iz Kukulja gostovao je trenutnom lideru i na kraju uz veliki preokret uspio doći do veoma važnog boda. Ovaj bod gostiju dobija još više na vrijednosti jer je ekipa 13 Skojevki na poluvremenu imala prednost od 3:1. Sve pogotke za domaće postigao je Radić koji je i obilježio današnji susret. Za Mladi Krajišnik Zelenac je pogodio u 30. minuti, da bi u drugom poluvremenu najprije Kuvalja u 62. te Brkić iz kaznenog udarca u 66. minuti gostima iz Kukulja obezbedili prekid mini serije od dva poraza i to baš na jednom od najtežih gostovanja u ligi.

U Brestovčini snage su odmjerili Omladinac i Kalemi. Utakmica je završena sa po jednim golom u mreži oba tima, a na kraju sa osvojenim bodom nešto zadovoljniji mogu biti domaći. Kalemi u 27. minuti dolaze do prednosti golom Novakovića, da bi samo osam minuta kasnije uslijedio odgovor domaćina. Strijelac za Omladinac bio je Trivunović. Vrijedi istaći golmana Stojanovića koji je u poslednjim trenucima susreta fudbalerima Kalema odbranio dvije kolosalne prilike za pet metara.

Identičan rezultat viđen je i u Lamincima gdje su bodove podijelili istoimeni domaćin i Torpedo. Ekipa iz Cerovljana do prednosti stiže golom Munjize u 59. minuti, a domaći preko Savkovića iz kaznenog udarca u 68. minuti dolaze do izjednačenja. Torpedo je na kraju ostao i sa igračem manje, pošto je kapiten Obradović u 88 minuti zaradio drugi žuti karton.

U Čatrnji fudbaleri Bisera''prosuli'' su dva boda u susretu protiv Crnog Vrha. Utakmica je odlično počela za domaćina. Prvo u petoj minuti Zgodić pogađa iz kaznenog udarca, a samo tri minuta kasnije Jodanović povećava prednost. Kada se očekivalo da će domaći rutinski privesti ovaj susret kraju, desio se identičan scenario kao prije sedam dana kada su Biseri osvojili bod u Gornjim Podgradcima, ali ovaj put u drugoj ulozi. Crni Vrh se u igru vraća odmah na početku drugog dijela. Strijelac u 49. minuti bio je Javor. U 66. minuti Todorić pogađa za 2:2 i postavlja konačan rezultat utakmice.

Potkozarje je golovima Kovača i Terzije slavilo u Donjim Podgradcima, dok je najviše pogodaka viđeno na premijernom meču sedmog kola između Župe i Kozare. Na kraju gosti su slavili sa čak 3:6. Tri pogotka za Župu postigao je Smiljanić, dok su strijelci za Kozaru bili Babić dva puta, te po jednom Anić, Stojnić, Šukalo i Kalajdžić.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh