Kiks vodećeg dvojca, Olimpika i GOŠK - a, Goražde nemilosrdno u Hadžićima

Vodeći dvojac Olimpik i GOŠK iz Gabele u odigranom 8. kolu bili su domaćini i apsolutni favoriti u duelima sa ekipa Metalege BSI i Zvijezde.

Na Otoci gostujuća ekipa  je imala prednost do 87. minute, ali je Stjepanović " spasio " domaćine od prvog poraza, 2:2, prvi pratioc gabelski GOŠK gubio, 0:1, od 26. minute Esmir Hasukič, da bi Igor Savić u 93. minuti donio bod domaćoj ekipi, 1:1 .

Goražde je iznenadilo svoje domaćine u ovom kolu, mada je Radnik golom Kesića u 3. minuti imao prednost. Guzijan i Žerić iz penala su svojim golovima donijeli preokret, 1:2, da pobjedu Goražda potvrdili su Tatar i Huseinspahić za 1:4 i velika tri boda.

U derbiju kola u Kaknju domaći Rudar golovima Fahrudina Kovača savladao je  TOŠK iz Tešnja 2:1, gol za goste je postigao Poturalić.

Slaven i Orašje su zabilježili veoma vrijedne domaće pobjede protiv, Čapljine, 2:0, odnosno, Jedinstva, 2:1, kao i Travnik protiv konjičkog Igmana, 2:1 i  Bratstvo protiv Budućnosti, 3:1 .

U ovom kolu je postignuto je 26 golova, sudije su pokazale rekordnih 60 žutih i 2 crvena kartona .Ukupno 1. 800 gledalaca, najviše u Kaknju, 600 .

Rezultati,

Gabela : NK GOŠK - NK Zvijezda 1:1 ( Savić 90+3' /  Hasukić 26').

Živinice : NK Slaven - HNK Čapljina 2:0 ( Islamović 30' Mašić 39'  ).

Travnik : NK Travnik - FK Igman 2:1 (Torlak 16' Šero 31' / Tabaković 87' AG )  .

Gračanica : NK Bratstvo - FK Budućnost 3:1 (Jaganjac 62' 87' Bajić 90+2' / Džinić 87') .

Sarajevo : FK Olimpik - NK Metalege BSI  2:2 ( Popović 4' AG, Stjepanović 87' / Haračić 41' Peno 47') .

Orašje : HNK Orašje - NK Jedinstvo 2:1 (Hodžić 16' Vidović 45' iz 11m. / Mujagić 56'   )

Hadžići : FK Radnik - FK Goražde  1:4 (Kesić 3' / Guzijan 29' Žerić 37' iz 11m. Tatar 66' Huseinspahić 86' ).

Kakanj : FK Rudar - NK TOŠK 2:1 ( F. Kovač 37' 85' iz 11m. / Poturalić 56' )

Lista strijelaca:

6 golova, Anes Mašić (GOŠK),

5 - Zajko Zeba, Ognjen Stjepanović (Olimpik), Denis Žerić (Goražde),

4 - Vedin Kulović (GOŠK), Kenan Šarić (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Maid Jaganjac (Bratstvo), Fahrudin Kovač (Rudar),

3 - Kosta Bajić (Bratstvo), Berin Čatić (Travnik), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Ahmed Isanović (Goražde),Mirza Kovač, (Rudar),  Ahmed Šabić (TOŠK), Mile Pehar, (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost), Nihad Šero (Travnik), Dženan Karačić (Metalleghe BSI), .

2 -  Kosta Bajić, Stefan Stojanov, Maid Jaganjac (Bratstvo), Dženan Osmanović (Radnik), Salko Jazvin ( Zvijezda ), Mirko Vujica (Travnik), Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Dario Blagojević (Budućnost),Armin Kapetan (Metalleghe BSI), Lucas Ojeda (Igman), Aleksandar Kitanović, Sadik Škrijelj (TOŠK), Danijel Stojanović (Olimpik), Ahmed Hasinović (Čapljina)...

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 9. kola, 05.  oktobar u 15:30 sati, Banovići : FK Budućnost - FK Olimpik, Konjic :FK Igman - FK Rudar, Goražde : FK Goražde - NK Slaven, Čapljina : HNK Čapljina -  NK Travnik, Bihać : NK Jedinstvo - FK Radnik, Jajce : Metalege BSI - NK GOŠK, Gradačac : NK Zvijezda - HNK Orašje, nedjelja, 06. oktobar u 15:00 sati, Tešanj : NK TOŠK -  NK Bratstvo .