Častan oproštaj Ljubića

Ljubić - Gošk/Foto: Aleksandar Bato Atić

Očekivali su, i nadali se, fudbaleri Ljubića da u Prnjavoru mogu da prirede još jedno Kup iznenađenje na nivou “krovnog” Saveza posle eliminacije federalnog prvoligaša Travnika posle boljeg izvošenja penala. Međutim, drugoligaš Republike Srpske nije imao nikakvu šansu protiv bivšeg premijerligaša iz Gabele, ekipe GOŠK-a (0:2).

Hercegovci su u svakom poluvremenu postigli po jedan pogodak i izborili zimovanje u masovnijem takmičenju pod okriljem BiH i jedan su od tri kluba koji se ne takmiči u najvišem rangu, a izborio je plasman u četvrtfinale Kupa BiH. I pored poraza u taboru prnjavorskog kluba ne tuguju mnogo.

-Bila je, na najbolji način, promocija i našeg kluba i mesta, Prnjavora koji se budi i zauzima važno mesto na fudbalskoj mapi Republike Srpske i BiH. Posle pobede nad Travnikom priželjkivali smo da možemo da eliminišemo i GOŠK, ali nažalost nismo uspeli. Ponosni smo jer smo se časno oprostili od Kupa BiH i pokazali smo da se nalazimo na dobrom putu povratka Ljubića među klubove koji će igrati važne uloge u našem entitetu. Napravili smo još jedna veliki korak – rekao je Zoran Deket, predsednik Ljubića.

Dobro su se izabranici trenera Nikole Zeljkovića držali sve do 39. minuta kada su primili prvi gol. I posle toga nastojali su hrabro da igraju i pokušavali da izjednače rezultat, ponovo dođu do penala…

-Nismo uspeli, ali nemamo mnogo toga da žalimo. Ispali jesmo, ponosno i pokazali smo da ova generacija igrača ima potencijal. Sada se okrećemo prvenstvu i želimo da nastavimo uzlaznom linijom da se penjemo, da se borimo za vrh na drugoligaškom zapadu – rekao je Boris Žiak, fudbaler Ljubića.

Sloboda (MG) : Sloga (T)
Omarska : Proleter
Borac (Š) : Laktaši
Polet 1926 : Jedinstvo
Dubrave : Sloga (S)
Borac (KD) : Sloboda (NG)
Ljubić : Sloga (D)