Miroslav Bjelica pogurao Famos do pobjede u sjajnom meču

Bjelica dvostruki strijelac

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su danas u Vojkovićima Miliće sa 3:2 u jednom odličnom meču.

Gosti iako oslabljeni pružili su snažan otpor Motoristima, ali na kraju nisu uspjeli da se domognu makar boda iako su u finišu prvog poluvremena poveli sa 1:0. Igrala se 35. minuta kada Vidović šutira, a lopta se od Ćehe odbija preko Marka Terzića za vodstvo gostiju.

Ipak, to nije mnogo pokolebalo domaće, jer do poluvremena izjednačavaju. Srđan Vitković je uradio dosta posla, ubacio u kazneni prostor, gdje se Tihomir Lalović sjajno snalazi i pogađa mrežu Đorđića za pornavanje.

Na početku drugog poluvremena Famos stiže do potpunog preokreta. Ponovo je Srđan Vitković bio u glavnoj ulozi, krenuo je driblati, odbrana ga na kratko zaustavila, ali se lopta odbila do Miroslava Bjelice koji je neumoljiv za vodstvo od 2:1.

Vratili su se gosti brzo iz tog zaostatka. Igrala se 56. minuta kada je Mirko Marinković sjajno šutirao, a lopta se od prečke odbila preko crte za poravnanje.

No, u 63. minutu Famos po drugi put dolazi u vodstvo, ovaj put ispostaviće se i presudno. Miroslav Bjelica se odlučio na šut, a lopta na putu do mreže pogađa jednog fudbalera gostiju i odbija se u gol za konačnih 3:2.

FAMOS - MILIĆI 3:2 (1:1)
SC ''Vojkovići''
Gledalaca: 100
Sudija: Dalibor Stupić (Trebinje)
Strijelci: 0:1 Vidović 35, 1:1 Lalović 44, 2:1 Bjelica 50, 2:2 Marinković 56, 3:2 Bjelica 63
Žuti kartoni: Ćeha, Vitković, Samardžija (Famos), Ćirković, Marinković (Milići)

Famos: Terzić, Frganja, Ćeha, D. Lučić, Blažić, Otović, Lalović (od 90. Purković), Vitković, Tešanović, Bjelica (od 81. Samardžija), Milinković (od 64. Stevanović)

Milići: Đorđić, Borić, Petrović, Vidović, Ćirković, Ružičić, Marinković, Ćirković, Đurić, Sušić, Jolović

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići
Romanija 0 : 5 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Velež
Drina 6 : 0 Stakorina