Grude bolje od Rudara

Prvu utakmicu u okviru WRHL Regionalne lige za rukometašice, grupa 2. na turniru u Grudama su odigrale ekipe domaćina ŽRK Grude i ORK Rudar Pljevlja. Prije početka utakmce prisutne je pozdravio načelnik Opštine Grude Ljubo Grizelj, a cijeli ugođaj su svojim nastupom obilježilje prekrasne grudske mažoretkinje.

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj igri, uz čvrste odbrane, uz malo golova. Crnogorke su u prvom dijelu prvog poluvremena imale rezultatsku prednost, ali su Gruđanke preokrenule rezultat u svoju korist predvođene sa dvije Nikoline, Vukčević i Knežević i na odmor se otišlo sa rezultatom, 15:12,

U drugom poluvremenu pulenice trenerice Zlate Zubac su zaigrale još bolje i efikasnije za pobjedu, 33:21. U pobjedničkoj ekipi istakle su se Nikolina Vukčević, 10 golova, Nikolina Knežević 7, dok je Lejla Kasumačić postigla gol manje, u poraženoj 7 golova je dala Mina Novović, a Gordana Marsenić i Sara Gugač su dale po  5 golova.

Danas, 05. oktobar, 2019.g. od 17:00 sati igra se druga utakmica turnira u Grudama u okviru 2. grupe WRHL Regionalne lige za rukometašice, sastaju se ORK Rudar Pljevlja Crna Gora - ŽRK Zajećar 1949. Srbija

ŽRK Grude - ORK Rudar Pljevlja 33:21 (15:12)

Grude, sportska dvorana " Bili Brig ", gledalaca : 200, sudije : Ivan Džolić i Ivan Šarac, delegat : Mario Primorac svi Ljubuški . sedemerci : ŽRK Grude 3 (3), ORK Rudar Pljevlja 2 (2), isključenja : ŽRK Grude 2, OŽRK Rudar Pljevlja 4 minuta.

ŽRK Grude: Vukliš, Marić 3, Čutura 3, Soldo 1, Nikić,  Vukčević 10, Globarević 1, Vujuć, Kasumačić 6, Klepo, Mikulić 1, Lovrić 1, Boras, Brnada,  Knežević 7 . Trener : Zlata Zubac .

ORK Rudar Pljevlja : Vujsić, M. Marsenić, Kadović, Mehmedović, Novović 7, Vlahović, G. Marsenić 5, Gugač 5, Hadžaj, Todorović, Senić, Bojanić 1, Anđušić, Krivokapić 3, Pejović, Lopičić. Trener : Gabriella Markoč .