Ubjedljiv poraz Tanga na startu

Futsaleri Sloge iz Gornjeg Vakufa- Uskoplja  savladali su u debitantskoj utakmici u Premijer ligi Tango sa 7:0.

Krenulo je tvrdo. Sloga je imala loptu, ali je Dino Ćesović dobro otvorio susret. Na startu 11. minute poslije jedne izgubljene lopte Sloge, krenuo je brz napad gostiju, loptu je dobio Dejan Debelnogić koji je pokušao da izbaci Seldina Zatagića koji startuje poprilično neoprezno, te ulijeće u noge Debelnogiću. Odmah je bilo jasno da nije nikako dobro, te je Debelnogić prebačen u Dom zdravlja gdje mu je stavljen gips, a sudija Željko Dragojević Zatagiću pokazuje žuti karton.

Ta teška povreda Debelnogića, koji se u drugom poluvremenu vratio u dvoranu i sjeo na klupu, jasno je uticala na moral gostiju, koji kao da su izgubili volju za igranjem što su domaći iskoristili i do vrha napunili mrežu Tanga.

Pogađali su po dva puta Admir Zukan i Seldin Zatagić, te po jednom Sabahudin Petak, Harun Latić i Senid Hodžić.

MNK SLOGA - KMF TANGO 7:0 (4:0)
Dvorana u Gornjem Vakufu - Uskoplju
Gledalaca: 500
Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 1:0 Petak 12, 2:0 Zukan 16, 3:0 Zukan 17, 4:0 Latić 18, 5:0Hodžić 27, 6:0 Zatagić 30, 7:0 Zatagić 31
Žuti kartoni: Zatagić (Sloga), Minić, Ćesović

Sloga: Delić, Hodžić, Latić, Milanović, Petak, Smajić, Demirović, Silajdžija, Zatagić, Halilović, Abazović, Zukan

Tango: Ćesović, J. Bilić, Debelnogić, Kožul, Musić, M. Bilić, Lalović, Minić, Karić, Bjelica, Salčin, J. Kovačević

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada