Poraz Lea u Živinicama

Arhiva:Trebinje Live

U 3. kolu Premijer lige BiH, u Živinicima je RK "Konjuh" pobijedio RK "Leotar" rezultatom 27:26 (13:13).

Ovo je drugi poraz Trebinjaca, a prva pobjeda ekipe Konjuha.

Nakon prvih 30 minuta na semaforu je pisalo 13:13, iako je Leotar većim dijelom utakmice vodio.

Gosti su imali prednost 5:9 u 19. minutu, a u 25. minutu i 10:12, ali domaćin preokreće da bi poveo sa 13:12, a Bugarinović pri samom odlasku na odmor pogađa iz sedmerca za 13:13.

Tokom drugih 30 minuta vidjela se izjednačena igra obje ekipe. U 40. minutu rezultat je bio 18:18, a igrači Darka Tavrića u 48. minutu vode sa 22:24, da bi domaćin ponovo preokrenuo na 25:24.

U 58. minutu bilo je 26:26, a 30 sekundi prije kraja utakmice domaćin daje gol za 27:26.

Gosti imaju posljednji napad, ali ne uspjevaju da postignu gol tako da je rezultat ostao 27:26.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Sakić sa 10, Smajić i Husić su postigli šest golova, a kod Trebinjaca Janković i Bugarinović su dali šest, a Miličević pet golova.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi RK "Sloga" iz Doboja, koja je bez poraza uz jednu pobjedu i dva neriješena rezultata.

RK "Konjuh": Bečić, Marčeta, Husić 6, Sakić 10, Šarić, Pavlak, Kišić, Begić, Pejkušić, Modrić, Kamberović, Smajić 6, T. Radović, Hamzić 4, Čamdžić, Husejnović 1. Trener: Toni Čolina.

RK "Leotar": Savović, Draganić, Miličević 5, Parežanin, Milojević, Nikolić 1, Ninković, L. Radović, Bugarinović 6, Ratković, Uljarević 4, Janković 6, Abramović, Sradnović 4. Trener: Darko Tavrić.

Izvor: Trebinje Live

Lokomotiva 29 : 27 Sloboda
Iskra 23 : 29 Borac m:tel
Vogošća PH 24 : 40 Bosna Vispak
Konjuh 27 : 26 Leotar
Sloga (D) 27 : 25 Slavija