FC Salines slavio protiv ekipe FC Centar u gostima

Sloga, Gornji Vakug - Uskoplje

U utakmicama 1. kola Premijer lige BiH u futsalu, debitanti u eliti bh. futsala ekipa MNK Sloga iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja su pred dobrano popunjenom dvoranom u ovom gradiću visoko porazila ekipu KMF Tango, 7:0, dok je čitlučka ekipa MNK Brotnjo sa šest golova u mreži ispratila svoje goste iz ekipe MNK Seljak iz Livna.

U Gračanici miroljubivo su odigrali susret domaća MNK Kaskada i mostarski HFC Zrinjski, dok je tuzlanski FC Salines ostvario gostjuću pobjedu u Sarajevu protiv ekipe FC Centar, 3:5, junak utakmice je bio trostruki strijelac, Srđan Ivanković.

U Mostaru duel između aktuelnog prvaka ekipe FC Mostar SG Staklorad nije odigran jer ekipa KMF Beli Anđeli nije imala ljekarske preglede.

Rezultati,

Sarajevo:FC Centar - FC Salines 3:5 ( Handžić 16' 19' N. Hodžić 40'/ Ivanković 3' 29' 38' Kahvedžić 27' Isanović 40') .

Gornji Vakuf / Uskoplje : MNK Sloga - KMF Tango 7:0 (Petak 12' Zukan 16' 17' Latić 18'  Hodžić 27' Zatagić 30' 31') .

Čitluk : MNK Brotnjo - MNK Seljak 6:1 (Ćavar 3' 12' 37' 38' Čolak 19' Suton 34' / Ivković  25') .

HGračanica:MNK Kaskada - HFC Zrinjski 3:3 (Nurkić 15' R. Spahić 17' 37' / Grozdanić 7' 32' Sušac 26') .

Mostar : FC Mostar SG Staklorad ( Nije odigrana utakmica zbog administartivnih problema, igrači KMF Anđela nisu imali ljekarski pregled) .

Lista strijelaca:

4 gola, Zvonimir Čavar (MNK Brotnjo),

3- Srđan Ivanković (FC Salines),

2 - Zoran Grozdanić (HFC Zrinjski), Amel Handžić (FC Centar), Rahim Spahić (MNK Kaskada), Seldin Zatagić,

Admir Zukan (MNK Sloga),

1 - Anđel Čolak, Marin Suton (MNK Brotnjo), Nedžad Hodžić, Denis Isanović (FC Salines), Nikola Ivković (MNK Seljak), Nermin Kahvedžić (FC Salines), Harun Latić, Sabahudin Petak (MNK Sloga), Zaim Nurkić (MNK Kaskada),Ivan Sušac (HFC Zrinjski) .

FC Centar - FC Salines 3:5 (2:1)

Sarajevo, SD Skenderija - Mala dvorana " gledalaca: 200, prvi sudija : Vedran

Marčinko (Mostar), drugi sudija : Amar Macić (Mostar), treći sudija : Elvir Čilić (Jablanica), delegat : Adis Hadrović (Mostar).

Strijelci: 0:1 - Ivanković (3), 1:1 - Handžić (16), 2:1 - Handžić (19), 2:2 - Kahvedžić (27), 2:3 - Ivanković (29), 2:4 - Ivanković (38), 2:5 - Isanović (40), 3:5 - N. Hodžić (40) .

FC Centar : Seferović, Hršumović, Mujezinović, Hadžić, Đuderija, Mršo, Smajić, Solo, J. Hodžić, Sipović, Džemić, N. Hodžić, Mašić, Tahirović. Trener: Nijaz Mulahmetović .

FC Salines : Blagojević, Ivanković, Isanović, Kahvedžić, Džombić, Divković, Avdić, Manojlović, Marković, Selimović, Trifković. Trener : Radan Divković .

Na otvaranju nove sezone u Maloj dvorani Skenderije sastali su se domaća ekipa FC Centar i FC Salines iz Tuzle. Već u trećoj minuti Srđan Ivanković je doveo goste u rezultatsku prednost, 0:1, Amel Handžić je sa svoja dva gola preokrenuo rezultat za domaću ekipu, golovima u 16. i 19, minuti, 2:1.

U drugom poluvremenu Kahvedžić u 27.minuti poravnava na 2:2, da bi dvije minute kasnije Tuzlaci preko Ivankovića ponovo došli u prednost, 3:2 . Dvije minute prije kraja svojim trećim golom Ivanković je ponovo pogodio za 2:4, 40 sekundi prije kraja Isanović je povećao prednost FC Salinesa, 2:5, da bi Nedžad Hodžić postavio konačnih 3:5, za veliko slavlje Tuzlaka .

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada