EL: Pobjede Barse i Himkija

Košarkaši Barselone savladali su Zent sa 87-63 u drugom kolu Evrolige.

Prvo poluvrijeme bilo je efikasno i izjednačeno. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu a na kraju je na poluvremenu bilo 41-40 za Barsu. I u trećem periodu vođena je velika borba a Barsa je sa +3 ušla u poslednji period. Poslednji period bio je jednosmjerna ulica. Barsa je ovaj dio igre dobila sa 28-7 te je na kraju ubjedljivo slavila. Barsu je do pobjede predvodio Kurić sa 24 poena dok je domaće predvodio Voronov sa deset.

Pobjedu je ostvario i Himki. Oni su u Podmoskovlju savladali Baskoniju sa 79-76. U prvom periodu domaći su bili odlični i dobili ga sa 27-17. Međutim, Baskonija prilazi na -4 na poluvremenu. U nastavku susreta viđena je velika borba. Himki je cijelo vrijeme kontrolisao rezultat ali se Baskonija nije predavala. Snage za potpuni preokret ipak nisu imali.

Šved je predvodio Himki sa 21 poenom i osam asistencija dok je goste predvodio Šengelija sa 18 poena i deset skokova.