Klišanima komšijski derbi sa Turbinom i liderska poziciji, Posušje nadigralo Ljubuški

FK Klis

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja u ovom kolu su odigrali komšijski derbi sa jablaničkom Turbinom Već u drugoj minuti Semir Čilić je doveo hercegovački Hofenhajm u prednost, 1:0, da bi gosti autogolom domaćih osam minuta kasnije izjednačili rezultat, 1:1.

U nastavku domaćini su perdvođeni više nego sjajnim ove sezone mlađanim Aidom Kudrom, kako on zna, za šest minuta postigao dva gola, 3:1, za više nego zasluženu pobjedu Klisa i prvo mjesto na tabeli.

Drugi derbi je odigran u Posušje gdje je " vječiti " kandidat za viši rang, domaća istoimena ekipa ugostila Ljubuški. Jure Glavina, najbolji strijelac lige je već u osmoj minuti pogodio mrežu Ljubušaka, u 51. minuti Iskusni Miljenko Bošnjak je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat, 1:1. Šest minuta kasnije Glavina je, takođe iz kaznenog udarca doveo svoju ekipu u prednost, 2:1, Bešlić je u nadoknadi izgubljenog vremena potvrdio pobjedu svojim golom za 3:1.

Komšijski derbi u Podhumu su odigrali Kamešnica i Troglav 1918 .  Prvo su domaći stekli prednost od 2:0, Jozić,  Velagić, da bi Livnjaci golovima Pavića i Malete stigli prednost domaćih, 2:2, a,  utakmicu odlučio svojim golom Milovan Ačić u 71. minuti, 3:2.

Vrijednu gostujuću pobjedu ostvarila je  ekipa Bjelopoljca u Čitluku protiv Brotnjo Čitluka, 3:2, još su domaće pobjede zabilježile ekipe gornjovakufske Sloge protiv Rame, 3:2 i ekipa Gruda koja je zabilježila prvu ovosezonsku pobjedu protiv mostarskog Branitelja, 3:0.

Jedini susret bez pobjednika je odigran u Stocu, između domaće istoimene ekipe i Tomislava, 1:1.

Rezultati,

Podhum kod Livna : Kamešnica - Troglav 1918 3:2 (Jozić 8' Velagić 16' Aćić 71' /Pavić 23' Maleta 38' ) .

Stolac  : Stolac - Tomislav 1:1 (Moro 68'/Stipić 4' iz 11m. ).

Buturović Polje : Klis - Turbina 3:1 (Čilić 2' A. Kudra 20' 26' / Čilić 10' AG ).

Posušje :  Posušje - Ljubuški 3:1 (Glavina 8' 57' iz 11m. Bešlić 90+2'/Bošnjak 51' iz 11m. ).

Gornji Vakuf / Uskoplje :  Sloga - Rama 3:2 (Omeragić 41' Batinić 66' Matišić 77'/ Zadrić 46' Babić 76' iz 11m.) .

Čitluk : Brotnjo Čitluk - Bjelopoljac 2:3 (Vranjić 55' Bencun 90' /Abazović 9' 70' Brkan 87') .

Grude : Grude - Branitelj 3:0 (Ivanković 41' Erkapić 54' Tolić 87'  ) .

Slobodan,Neum .

U ovom kolu postignuto  je 28 golova, sudije su pokazale 23 žutih i 3 crvena kartona, ukupno je bilo 970 gledalaca, najviše u Posušju, 300

Lista strijelaca,

15 golova, Jure Glavina (Posušje),

12 - Aid Kudra (Klis)

9 -  Karlo Buhać (Posušje), Petar Banović (Tomislav)

7 -  Edis Husović (Turbina),  Edis Husović (Turbina),

6 - Ivan Buhać (Ljubuški), Armin Abazović (Bjelopoljac), Armin Agić (Sloga),

5 - Dominik Begić (Posušje), Pavo Čeko (Kamešnica), Robert Bunoza (Neum),

4 - Jure Lovrić, Ermin Krvavac, Luka Stojanović (Neum), Matej Rozić (Brotnjo),  Josip Vidović (Troglav 1918), Adis Puce, Mustafa Šetka (Bjelopoljac),

3  -   Amel Bajrić, Muamer Vila (Klis), Goran Moro, Martin Puljić (Stolac),  Domagoj Duvnjak (Troglav 1918),  Milovan Ačić,Mirko Jozić (Kamešnica), Stipo Babić (Rama), Miljenko Bošnjak Nikola Granić (Ljubuški),

2 -  Bern Šimunović, Mirsad Hakalović ( Klis ), Ilija Aničić Toni Anđelić , Haris Džemić (Branitelj) , Denis Križan ( Troglav 1918 ), Nikola Granić ( Ljubuški), Kasim Zahirović (Turbina) ...

Autogol,

1 - Franjo Velić (Kamešnica) , Kasim Zahirović (Turbina), Marko Škoro (Tomislav), Vlado Bandić (Grude), Senad Brekalo (Bjelopoljac) .

Parovi, 10. Vanrednog kola, srijeda, 16. oktobar u 14:30 sati, Neum : Neum - Klis, Jablanica : Turbina -  Grude, Mostar : Branitelj- Brotnjo Čitluk, Prozor / Rama: Rama - Stolac, Ljubuški : Ljubuški - Sloga, Livno : Troglav 1918 - Posušje, Bijelo Polje : Bjelopoljac - Kamešnica,  slobodan, Tomislav .

Klis - Turbina  3:1 ( 3:1 )

Buturović Polje, stadion " Seid Padalović ", gledalaca : 300, glavni sudija : Sandi Ljevo (Mostar)  .Strijelci: 1:0 - Čilić (2), 1:1 - Čilić (10) AG, 2:1 - A. Kudra (20), 3:1 - A. Kudra (26) . Žuti kartoni : Hakalović (Klis), Ovnović, Zukić (Turbina)

Igrač utakmice : Aid Kudra ( Klis )  .

Klis: Ramić  , Husrep , Šehić , Čilić , Makan , Hebibović , Hakalović ,   Šabanović  ( od 60. Ćosić ), Bajrić  (od 73. Bitevija  ),  A. Kudra ,  Vila  (od 60. Šimunović )  . Trener : Nedim - Nino Kudra .

Turbina : Hamšić , Keskin , Arfadžan , Ovnović , Letuka  (od 80. Nezirić ), Kovač , Avdić , Husović , Đuliman  (od 39. A. Zukić ), Zuko  (od 58.  H. Zukić ),

Vladavić 6. Trener : Adnan Čupina .