Krupa sve više odmiče Rudar Prijedoru

Zoran Marić

Krupa sve sigurnije gazi ka novoj, drugoj tituli u Prvoj ligi Republike Srpske i povratku u Premijer ligu BiH. Prvoligaš iz kanjona Vrbasa “preslišao” je i Željezničar na Predgrađu, jedini tim koji u prvoj trećini šampionata nije uspeo da pobedi, jer je na startu prolećne premijere u Krupi na Vrbasu bilo 0:0. Remijem, drugim u sezoni, fudbaleri Rudar Prijedora ostali su na pet bodova zadatka, pa će u finišu jesenjeg dela sezone Krupljani ući mnogo mirnije i psihološki rasterećenije od najvećeg konkurenta.

Iako je Jedinstvo u Brčkom došlo do boda protiv favorizovanog Rudar Prijedora ostalo je na poslednjem mestu na tabeli, ali što se tiče borbe za opstanak ona je mnogo neizvesnija nego trka udvoje za titulu. Podrinje iz Janje je na dva uzastopna gostovanja osvojilo četiri boda i sada je šesto, a ispod njega su banjalučki Željezničar i Tekstilac iz Dervente koji je u ovom kolu bio slobodan.

Na četiri utakmice desetog kola postignuto je ukupno sedam golova ili u proseku 1,75. Zanimljivo je da su golovi postignuti na dva meča, u Gradišci i banjalučkom Predgrađu, dok su mreže mirovale u Brčkom i Istočnom Sarajevu. Domaćini su postigli tri, a gosti četiri gola, imaju po jednu pobedu, uz dva remija. Sa tri pogotka najefikasniji su bili fudbaleri Krupe.

Arbitri su pokazali ukupno 20 žutih kartona ili u proseku pet po utakmici. Najviše puta – po sedam, za džep su se hvatali Bijeljinac Mladen Mirić u Gradišci i Trebinjac Jovo Karić u Brčkom, a samo dva “žutaća” pokazao je Velimir Drinić iz Modriče na banjalučkom Predgrađu. Igrači klubova domaćina opomenuti su trinaest puta, a gostujućih sedam, dok su sa pet kartona žute boje igrači Kozare rekorderi kola. Od službenih lica jedini žuti karton dobio je Marko Tešić, pomoćni trener Rudar Prijedora na utakmici u Brčkom. Nijedan žuti karton nisu dobili igrači Krupe. Jedini crveni karton zaradio je fudbaler Podrinja iz Janje Jovan Zarić kojeg je pre istekao 90. minuta u svlačionicu poslao Prijedorčanin Siniša Lazić.

Na tribinama četiri stadiona okupilo se mržavih i žalosnih 630 gledalaca ili u proseku 158 po utakmici. Najviše ljubitelja fudbala – 200, bilo je u Istočnom Sarajevu, na banjalučkom Predgrađu 180, a u Gradišci 150. Najmanje gledalaca se okupilo u Brčkom, na stadionu Lokomotive, bilo ih je 100.

DOBITNIK

Krupa

Pobedom na banjalučkom Predgrađu plavi iz kanjona Vrbasa osvojili su nova tri boda, stigli do osme pobede u prvenstvu i što je još bitnije do pet bodova prednosti u odnosu na Rudar Prijedor jedinog takmaca u trci za najviši palsman i povratak u Premijer ligu BiH. Krupljani su već za prvih 45 minuta golovima Jove Lukića, Marka Golubovića i Nikole Mandića stigli do vođstva od 3:0, pa je domaćin u nastavku uspeo da postigne samo počasni pogodak.

GUBITNIK

Rudar Prijedor

Iako je prošlo tek jedno kolo više od trećine odigranog šampionata Republike Srpske fudbaleri Rudar Prijedora polako zaostaju u trci za prvim mestom, titulom i povratkom u Premijer ligu BiH. “Rudari” iz Grada na Sani su samo remizirali protiv “fenjeraša” Jedinstva u Brčkom u utakmici bez golova, pa sada za liderom i prvim konkurentom iz Krupe na Vrbasu zaostaju pet velikih bodova, a izgubili su i derbi na svom terenu.

JUNAK KOLA

Boriša Bodiroga

Retkost je da golmani budu najbolji igrač kola, ali taj epitet je u potpunosti zaslužio čuvar mreže Podrinja iz Janje iskusni Boriša Bodiroga, koji je branio sve što su fudbaleri domaće Slavije uputili ka njegovoj mreži. Bodiroga je bio svaki put na visini zadatka i najzaslužniji je što se Podrinje iz Istočnog Sarajeva vratilo neporaženo, a ovim bodom je overena pobeda iz prošlog kola ostvarena u Brčkom, pa je tim iz Janje sada šesti na tabeli.

TRENER KOLA

Zoran Marić

Fudbaleri Krupe protutnjali su i banjalučkim Predgrađem, savladali su Željezničar i ostvarili izuzetno važnu pobedu na teškom gostovanju. Trener Zoran Marić je uspeo da nadmudri kolegu na klupi Željezničara i imenjaka Zorana Ćurguza, a Krupljani su već posle prvih 45 minuta imali sigurno vođstvo od tri gola razlike koje su u nastavku susreta mudrom igrom sačuvali. Krupa u devet odigranih utakmica ima osam pobeda i samo jedan remi, protiv Želje.