Klis - Neum
U srijedu 16. oktobra igra se 10. kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug " ,derbi jesenjeg dijela prvenstva, slobodno se može reći prvog dijela prvenstva, igra se u Neumu gdje se sastaju istoimena drugoplasirana i lider na tabeli Klis iz Buturović Polja . Domaća ekipa ima utakmicu manje od svog rivala, očekuje se vrlo kvalitetna, neizvjesna utakmica do samog kraja.
Trećaplasirana ekipa Posušje gostuje u Livnu gdje će se sastati sa osmoplasiranom ekipom Troglava 1918. Bivši premijerligaš je favorit . Domaći će sve učiniti da postignu povoljan rezultat, ali će se puno pitati gostujuća ekipa.
Ljubuški će ugostiti Slogu iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja, domaći su, kao i Posušje, favorit i u dosadašnjem dijelu prvenstva na svom terenu su maksimalni.
U Prozoru / Rami igra se derbi začelja između domaće Rame, 9 bodova i ekipe NK Stolac koja ima 2 boda manje od domaće ekipe.
Šestoplasirana jablanička Turbina na svom terenu očekuje petu ovosezonsku pobjeduprotiv pretposljednje ekipe Grude, dok " fenjeraš " Branitelj koji ima samo 3 boda, imaće tešku domaću " zadaću " u duelu sa ekipom Brotnjo Čitluka koji je u prošlom kolu doživio domaći poraz od Bjelopoljca.
Bjelopoljac je u prošlom kolu zabilježio veoma vrijednu gostujuću pobjedu u Čitluku, te će nastojati da je potvrdi u domaćem susretu sa Kamešnicom.
Srijeda, 16. oktobar u 15:00 sati,
Neum : Neum - Klis , glavni sudija : Drago Tabak, pomoćnici : Ivan Jurič i Luka Papac svi Tomislavgrad, delegat : Darko Obradović (Stolac) .
Jablanica : Turbina - Grude, Anel Puce (Mostar), Antonio Marčinko (Čitluk) i Armin Đulić (Mostar), Boro Posavac (Gornji Vakuf / Uskoplje) .
Ljubuški : Ljubuški - Sloga , Goran Kolobara (Mostar), David Čule (Mostar - Kruševo) iDenis Limov (Gabela), Marinko Jelić (Široki Brijeg).
Livno : Troglav 1918 - Posušje , Sehmin Hakalović (Konjic) , Adis Šabanović i Tomislav Pušić oba Mostar, Anđelko Deljak (Glamoč) .
Prozor / Rama : Rama - Stolac , Dominik Jureta (Livno), Antonio Čačija (Livno) i Robert Tomić (Tomislavgrad), Muhamed Kajan (Blagaj) .
Bijelo Polje : Bjelopoljac - Kamešnica, Oliver Kožul (Široki Brijeg), Matej Bevanda (Čitluk) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg), Almir Miljević (Konjic) .
Mostar : Branitelj - Brotnjo Čitluk, Aldin Žetica, Sandi Ljevo i Anis Kalajdžić, Sanin Zukanović svi Mostar .
Slobodna ekipa, Tomislav .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |