Šekovići na korak od liderske pozicije

Šekovići su se, trijumfom nad Janjom 2009 u 11. kolu regionalnog Istoka, rezultatom 1:3, primakli na korak liderskoj poziciji.

Sigurno ka vrhu: OFK Šekovići

Iako je na početku susreta izgledalo da će novajlija uspjeti da parira Šekovljanima koji su u Janju stigli po kompletan plijen, vrlo brzo je postalo jasno da su kvalitet, ali i želja za pobjedom, na strani gostiju. U prvih trideset minuta Šekovići su imali nekoliko odličnih šansi iz kornera preko D.Miloševića, Filipića i Radojčića, dok su Ninić, Popović i Korać prijetili ispred gola. Propuštene prilike su im se osvetile u 39. minutu kada domaća ekipa koristi propust u gostujućoj odbrani i Redžić šalje loptu iza leđa čuvara Pejanovića, za vođstvo od 1:0, s kojim se odlazi na odmor.

U drugom dijelu Šekovići potpuno preuzimaju dominaciju na terenu. U 66. minutu dobru akciju po lijevoj strani pogotkom sa desetak metara kruniše B.Filipić, a tri minuta kasnije najbolji strijelac u timu gostiju, ali i u ligi,  Ninić, na asistencije Bećarevića, preokreće rezultat na 1:2. U 72. minutu Popović obilazi domaćeg golmana i postiže treći pogodak za svoj tim. Iako su do kraja Šekovići  imali još nekoliko dobrih akcija, rezultat se nije promijenio.

Ova  pobjeda je Šekoviće približila na bod vodećem Omladincu

„Znali smo da nas u Janji, sa novajlijom kome su  bodovi prijeko potrebni da bi se podigao sa dna tabele, čeka težak meč. Ali, nama je cilj bio da nastavimo odličnu seriju i upišemo petu pobjedu u nizu i, iako smo bili oslabljeni neigranjem 5-6 standardnih prvotimaca, uspjeli smo da ga ostvarimo. Tokom cijelog meča bili smo dominantni i potpuno zasluženo upisali sva tri boda. Ono što moram istaći je fenomenalan doček domaćina,  OFK Janje 2009, kome se zahvaljujemo  na pravom i srdačnom gostoprimstvu. Da je sreće da je više takvih ekipa, koje žele da se nadigravaju fer i korektnom borbom, sve bi bilo drugačije na našim terenima. Želimo im svu sreću u nastavku prvenstva.  Mi se okrećemo predstojećoj  utakmici protiv Podrinja, naših starih prijatelja sa kojima imamo izuzetne odnose, u  kojoj želimo da nastavimo pobjednički niz i da do kraja polusezone preuzmemo prvo mjesto“, jasan je David Milošević, prvotimac Šekovića.

OFK Janja 2009 -  OFK Šekovići 1:3 (1:0)

Stadion Podrinja

Gledalaca:  50

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik).

Strijelci: 1:0 Redžić  u 39, 1:1 B.Filipić u 66, 1:2 Ninić u 69, 1:3  Popović u  72.

Žuti kartoni: Sobo, Ivanović (Janja 2009), Kostić, D.Milošević (Šekovići)

Janja 2009: Stojanović, Ivanović, Dervišević  (od 46. Hadžihajdić), Erić, Milkić, Adanalić (od 46. Ibrišimović),  Nuhanović, Petrović, Redžić, Simanić, Radić

Trener: Nail Sobo

Šekovići:  Pejanović, D.Milošević, B.Filipić, Radojčić, Korać, Ninić, Popović, Bećarević, Kovačević (od 80. Kostić), Đukanović, Ašćerić

Trener: Dejan Đukanović

Igrač utakmice: Danijel Radojčić (Šekovići)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci