Borac demontiran u Kaknju

25.10.2019. - U okviru 5.kola Premijer lige, odbojkaši Kaknja maksimalnim rezultatom 3:0 savladali banjalučki Borac i zadržali drugo mjesto na prvenstvenoj ljestviciDo uvjerljive pobjede izabranici trenera Aganovića došli su bez većih teškoća.

Opravdali su ulogu favorita i prosto deklasirali ne baš uvjerljive Banjalučane. Razlika u kvaliteti očita, što je materijalizirano sigurnom pobjedom. U sva tri seta igrači Kaknja imali su stalno vodstvo i bilo je samo pitanje koliko će dozvoliti gostima da osvoje poena.

Već nakon prvog seta, kojeg su veoma lako i brzo riješili u svoju korist (25:16) bilo je jasno da će gosti ostati bez ijednog dobijenog seta. Istina, u drugom su pružili nešto jači otpor, ali su osvojili samo 21 poen što je bilo nedovoljno da dovedu u pitanje pobjedu Aganovićevog sastava.

Treći set je bio prilika da trener Aganović pruži priliku igračima s manjom minutažom jer je već u početku stvorena solidna prednost koja je sačuvana do kraja (25:18).

Bila je ovo treća pobjeda odbojkaša Kaknja koji sa 9 osvojenih bodova zauzimaju drugo mjesto na prvenstvenoj tabeli.

OK „Kakanj 78“: Borac (Banja Luka) 3:0 (25:16,25:22,25:18)

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 200. Sudije; Adnan Kološ(Sarajevo) i Srđan Cvijanović(Modriča). Delegat: Nermina Haskaj (Sarajevo). Prvenstvena utakmica Premijer lige odbojkaša. OK „Kakanj 78“: Borac 3:0, po setovima; 25:16, 25:21, 25:18.

OK „KAKANJ 78“: Džemil Jelašković,Hasan Hadžić, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab. Prvi trener: Almir Aganović. Drugi trener: Mirza Demir.

BORAC:Stojan Ćulumović, Marko Kljajić, Jovan Golić, Vladan Ajder, Dušan Kuzmanović, Miloš Popović, Filip Puzić, Rajko Kecman, Veljko Bjeljac, Milan Mitrinović, Slaviša Miodragović.Trener ekipe: Mišo Marjanović. Pomoćni trener: Aleksandar Dakić

Izvor: M.Komšo/KakanjLive

Maglić 3 : 2 Modriča
Jedinstvo 3 : 0 Tempo
Kakanj 78 3 : 0 Borac
Bosna 1 : 3 Domaljevac