Sloga Doboj demolirala Slogu Srbac

Sloga Doboj - Sloga Srbac

Fudbaleri dobojske Sloge rutinski su na svom terenu savladali imenjaka iz Srpca rezultatom 5:1.

Gosti su poveli 1:0 u 23. minutu iz prve prave prilike kada je se ka golu stuštio Nikola Kopanja i matirao Jupića. Sloga je poslije toga napadala. Rezultata nije bilo sve do 43. minuta. Onda je evrogol za TV špice iz slobodnog udarca sa preko 25 metara postigao Enver Buljubašić za 1:1. Nedugo zatim u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Osmo Nuhanović dovodi dobojsku Slogu u vođstvo 2:1.

Igrao se 58. minut kada bilježimo jednu od rijetkih prilika gostiju kada udarac jednog igrača odlično brani Mirano Jupić. U 78. minutu „rezervista“ Radovanović je odlično prošao ušao u kazneni prostor uputio idealan centaršut koji koristi Osmo Nuhanović i glavom pogađa za 3:1. Pet minuta kasnije isti igrač postiže „het trik“ na ovoj utakmici i povećava prednost na 4:1. Tačku na „i“ u 86. minutu stavio je Arnes Junuzović za konačnih 5:1.

DSloga (D) - Sloga (S) 5:1 (3:1)

DOBOJ – Strijelci: 0:1 Kopanja u 23, 1:1 Buljubašić u 43, 2:1 Nuhanović u 45+2, 3:1 Nuhanović u 78, 4:1 Nuhanović u 83, 5:1 Junuzović u 86. minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 70. Sudija: Nikola Tadić (Banja Luka). Pomoćnici: Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Dejan Milovac (Šipovo). Delegat: Aleksandar Gojić (Banja Luka). Kontrolor suđenja: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: Buljubašić (Sloga Doboj).

SLOGA (D): Jupić, Marmat (od 56. minuta Šimić), Nikolić, Buljubašić (od 78. Starčević), Đuranović, Nuhanović, Vasiljević (od 74. Radovanović), Hadžimujić, Ivešić, Junuzović, Ristić. Trener: Milan Draganović.

SLOGA (S): Smiljanić, Malbašić, Kopanja, Grbić (od 52.minuta Žarić), Vasić, Eskić (od 46. Grgec), Zukanović, Zelenac, Milosavljević (od 84. Bogosavac), Kojić, Babić. Trener: Slavko Vujić.

Igrač utakmice: Osmo Nuhanović (Sloga Doboj)

Sloboda (MG) 6 : 2 Sloboda (NG)
Sloga (D) 5 : 1 Sloga (S)
Ljubić 1 : 1 Mladost
Borac (KD) 1 : 0 Jedinstvo
Dubrave 1 : 1 Laktaši
Polet 1926 2 : 1 Sloga (T)
Borac (Š) 3 : 0 Omarska