TREBINJELIVE

Autor:Želimir K. Foto:TrebinjeLive

26.10.2019. 22:32

5

U 3. kolu "Lige 12" BiH KK "Leotar" je na domaćem parketu pobijedio ekipu "Bratunca" nakon produžetka 88:81, nakon što je regularni dio završio 77:77 (22:17, 15:21, 25:21, 15:18).

Trebinjci su nanijeli prvi poraz gostima jer su do večeras imali skor od dvije pobjede.

Domaćin je dobro ušao na početku utakmice tako da je u četvrtom minutu imao plus osam - 11:3, ali do kraja prve četvtine gosti su smanjili prednost, pa je nakon prvih deset minuta na semaforu pisalo 22:17.

Tokom druge četvrtine viđena je obrnuta slika na parketu jer su gosti polako smanjili prednost i u 17. minutu prelaze u vođstvo od 33:34 i sa prednošću od jednog koša i odlaze na poluvrijeme 37:38.

Treća četvrtina nastavljena je u naizmjeničnom vođstvu ekipa jer je u 25. minutu bilo 48:49 za goste, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa vođstvom domaćina od 62:59.

I u posljednjoj četvrtini nastavljena je neizvjesnost tako da je pet minuta prije kraja domaćin imao minimalnu prednost od 70:69. Pedeset sekundi prije kraja Aleksandar Andrejević iz slobodnih bacanja dovodi svoju ekipu u vođstvo 77:75, ali su gosti dvije sekunde prije kraja izjednačili na 77:77 i odlazi se u produžetak.

U dodatnih pet minuta Leotar se pokazao kao disciplinovanija ekipa koja je iskoristila greške gostiju i primila četiri, a dala deset koševa za konačan trijumf od 88:81.

Kod Leotara je najefikasniji bio Rikalo koji je uz 19 koševa imao i 9 skokova, Šakotić sa 16, Aleksić i Andrejević sa po 12 koševa, a kod gostiju Pilčević je uz 16 koševa imao po sedam asistencija i skokova.

Nakon utakmice centar Aleksandar Andrejević je rekao da je tokom svih 45. minuta bila teška, rovovska borba, ali da je njegova ekipa zasluženo pobijedila.

"Pobedili smo, dali smo sve od sebe i isplatilo se. Oni su imali iskustvo, a mi energiju koja nas je držala sve vreme. Sledeće kolo idemo na pobedu", istakao je Andrejević.

Trener Miro Vukoje je rekao da se Bratunac već duže vremena isprofilisao kao neugodan protivnik Leotara, a to se pokazalo i večeras.

"Radeći skauting vidjeli smo da se radi o jednoj kvalitetnoj ekipi sa iskusnim igračima koja ima i glavu i rep. Ja sam se i pribojavao ove utakmice jer ih je teško iskontrolisati. Čestitam svojim igračima, publici. Nadam se da naša ekipa sazrijeva kroz ovakve teške utakmice i da će na gostujućem terenu biti jedna zrela ekipa koja neće u jednom lošem ritmu otići u sunovrat već da će se vraćati na pobjednički put", rekao je Vukoje.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Tuzli gdje ih dočekuju ABA2 ligaš KK "Sloboda".

Leotar - Bratunac 88:81

KK "Leotar": Aleksić 12, Ninković 9, Šakotić 16, D. Milošević 9, Dedijer 2, Rikalo 19, Damjanović 2, Marić, Tunguz, Raičević 3, Milidragović 4, Andrejević 12. Trener: Miro Vukoje.

KK "Bratunac": Ćup 13, Vučićević 13, Foster 12, Pantić 15, Pilčević 16, Pavlović 4, Jokić, Hluchowechyj 6,M. Milošević, Long 2, Ružičić. Trener: Ognjen Radić.

Izvor: Trebinje Live

Kakanj 81 : 79 Široki
Mladost 91 : 82 Zrinjski
Promo 78 : 63 Čapljina
Vogošća 72 : 78 Sloboda