Olimpik lako prošao pored Slavije

Juniori Olimpika savladali su u 13. kolu Premijer lige BiH Slaviju u gostima sa 3:1.

Od samog starta fudbaleri Olimpika su izašli na ovu utakmicu željni dokazivanja i pobjede nad komšijskim rivalom. Već u prvom napadu imaju ozbiljnu priliku, poslije greške Slavijine odbrane, no lopta odlazi pored gola. Gosti su do slavlja stigli, ipak, u 6. minutu. Amer Zulić je sjajnim šutem sa distance pogodio mrežu Jokića za vodstvo. Deset minuta kasnije već je bilo 2:0 za goste. Bila je to sjajna akcija gostujućih igrača koju na asistenciju Tabakovića lako rješava Đorđe Stupar.

Djelovala je ekipa Slavije potpuno bezvoljno za utakmicu, kao jedna razbijena vojska i kao da su se prvi put sreli pred ovu utakmicu. Radili su Olimpikovi fudbaleri gotovo šta god su htjeli, pa su tako i stigli do trećeg pogotka u 28. minutu meča kada je Amer Zulić još jednom prekrasno pogodio i jednu ''kiflu'' smjesio iza leđa nemoćnog Jokića.

U drugom poluvremenu prava fudbalska uspavanka. Olimpik je stao, čuvao vodstvo, a Slavija nije uspjevala da mnogo prijeti golu gostujućeg golmana. Tek, dva puta preko Bjeloša, ali je Fadi Egho bio koncentrisan.

Slavija do gola uspjeva da dođe u 80. minutu . Sudija Admir Musić je dosudio penal za domaće, a siguran izvođač bio je Đorđe Kovačević. Odmah nakon gola mogla je Slavija potpuno da vrati neizvjesnost u ovaj meč kada poslije jednog prekida Uroša Kovačevića lopta prolazi sve igrače, pada u pet metara, ali na drugoj stativi dva igrača kasne i lopta odlazi u gol aut.

Do kraja utakmice Olimpik uspjeva da iskontroliše utakmicu, čak ima i sjajnu priliku preko rezerviste Benjamina Bilalagića da uveća vodstvo, ali je Nemanja Jokić sjajno odbranio njegov pokušaj. Ujedno, to je bila i posljednja šansa na utakmici, pa je ostalo Slavija – Olimpik 1:3.

SLAVIJA – OLIMPIK 1:3 (0:3)