Trnovici bodovi u komšijskom derbiju (video)

Komšijski derbi 12. kola regionalnog Istoka u Roćeviću završen je slavljem gostiju iz Trnovice, koji su  domaće Jedinstvo savladali rezultatom 0:2.

Bodove uzeli kod komšija: OFK Trnovica

S obzirom da su pred početak ovog susreta obje ekipe imale isti broj bodova, utakmica je za sve aktere imala isti značaj, pa ni na jednoj strani nije falilo  motivacije i od starta je počela borba na terenu. Nakon samo pet minuta igre gosti sa bijele tačke dolaze do vođstva. Siguran realizator najstrože kazne bio je Perić, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Vuksić.  Do kraja prvog dijela  oba tima su dobrim akcijama pokušavala promijeniti rezultat, viđeno je nekoliko dobrih šansi, ali golmani su bili nesavladivi.

U drugo poluvrijeme domaći igrači ulaze nervoznije, a oba tima igraju agresivnije, što je u nastavku rezultiralo sa nekoliko javnih opomena. Sve vrijeme se igralo sa mnogo tenzija, pa su, umjesto dobrih fudbalskih poteza, drugi dio obilježila dva isključenja. U 62. minutu Taborin je pokazao crveni karton Vasiću zbog psovanja, a osam minuta prije kraja u svlačionicu je poslao i Kostića jer je  napravio prekršaj nad napadačom Trnovice, Maksimovićem, koji je bio u izglednoj prilici za postizanje pogotka. U samom finišu Maksimović kreće u solo prodor, nosi loptu četrdesetak metara, izlazi jedan na jedan sa Stevanovićem i sigurnim udarcem postavlja konačni rezultat 0:2.

Tri boda u gostima Trnovicu su dovela na sedmo mjesto na tabeli.

„S obzirom na ono što je viđeno na terenu, naša pobjeda je potpuno zaslužena. Žao mi je što su domaći igrači podlegli pritisku, što je rezultiralo sa dva isključenja, jer će im to stvoriti problem u narednih par, veoma važnih mečeva. Bliži se kraj polusezone, svima su nam bodovi veoma bitni, ali ne treba da izlazimo iz okvira fer-pleja. Nama je važno da smo se pomjerili na tabeli, jer  smatram da zaslužujemo mjesto u gornjem dijelu. Zahvalio bih se svojim saigračima na slozi i želji koju su pokazali, ali posebnu zahvalnost dugujemo našim navijačima koji su došli u Roćević i podržavali nas sa tribina“, istakao je Milan Simić, kapiten Trnovice.

FK Jedinstvo (Roćević) – OFK Trnovica 0:2 (0:1)