Gačani uzeli bod blijedom Famosu

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića i Mladosti odigrali su 1:1 u utakmici 13. kola Druge lige Republike Srpske grupa ''Istok''.

Famos je odigrao jako loše prvo poluvrijeme, izostanak trojice jako bitnih fudablera, Tešanovića, Frganje i Otovića se jako osjetio. Bili su Motoristi gotovo neprepoznatljivi na terenu,a gosti su došli sa namjerom da ostvare pozitivan rezulta. Prvi ipak prijete domaći. Danel Blažić nakon kornera kupi odbijenu loptu, ali šutira pravo u Guzinu. Golman Gačana izašao je kao pobjednik i iz duela protiv Bjelice. Napadač Motorista je na asistenciju Stojanovića bio u dobroj šansi, ali bez uspjeha.

Sve do 23. minute gosti nisu ozbiljnije zaprijetili Terzižu, a onda uspjevaju da dođu do pogotka. Slabo su stajali u odbrani domaći, ubacio se Ivan Vuković, zaobišao i Terzića, a onda podigao loptu za Sretena Nikolića koji glavom pogađa za 0:1.

Nije primljeni pogodak mnogo razdrmao domaće. I dalje su bili letargični i poprilično nepovezani na terenu. U 35. minutu ipak umalo da stignu do izjednačenja. Sjevnula je brza kontra domaćih, povukao je loptu Srđan Vitković, zalomio čuvara, a onda imao odličnu priliku za šut, no Slobodan Guzina fantastično interveniše i odbija loptu do prečke. U nastavku akcije sudija Mitrović dosuđuje i indirekt u kaznenom prostoru jer je defanzivac Gačana držao nepropisno loptu u nogama dok je bio na zemlji, međutim Vitković šutira iz njega preko gola.

Što nisu uradili tada Motoristi su uradili dvije minute kasnije. Srđan Vitković je izveo prekid, a Đorđe Ćeha je bio najviši u skoku, te je uspio da loptu pospremi iza leđa vrlo dobrog Guzine.

U finišu prvog poluvremena gosti imaju još jednu fantastičnu šansu da stignu do gola. Pogriješila je još jednom odbrana domaćih, Vuković je izašao ponovo sam na Terzića, ovaj put ga je čuvar mreže Motorista sjajno zaustavio, a lopta se ponovo odbija gostima, no Ćeha sa gol linije izbacuje loptu u gol aut.

I drugo poluvrijeme počinje kolosalnom šansom za goste. Došlo je do nedostatka komunikacije u odbrani, Terzić je istrčao i promašio loptu, ali Sreten Nikolić promašuje prazan gol. Šansom je odmah uzvratio Miroslav Bjelica, ali i on šutira pored gola. Ni drugo poluvrijeme nije mnogo popravilo energiju u taboru domaćih. Gosti su uspjevali da iskoriste velike šupljine i prijete Terziću, ali nisu bili precizni.

U 79. minutu sporna situacija na utakmici. Domaći su konačno uspjeli da zaprijete gostima, poslije šuta Vitkovića, Slobodan Guzina odbija loptu na koju natrčava Danel Blažić i pogađa gol, ali sudija Vasilije Milošević podiže zastavicu, na šta domaći ulažu ogromne proteste, međutim Bojan Mitrović je poništio pogodak.

U sudijskoj nadoknadi vremena gosti ostaju sa desetoricom. Đorđe Salatić je na asistenciju pomoćnog sudije dobio crveni karton zbog, kako je sugerisao Milošević, psovanja, ali nije bilo vremena da Famos još zaprijeti, te gosti putuju kući sa velikim bodom.

FAMOS – MLADOST GACKO 1:1 (1:1)