Roma dobila Napoli

Roma - Napoli

Fudbaleri Rome upisali su važan trijumf u 11. kolu italijanskog šampionata. "Vučica" je na svom "Olimpiku" dočekala Napoli u derbiju 11. kola Serije A, domaćin je uspio da slavi sa 2:1 (1:0).

Poveli su domaći igrači u 19. minutu, strijelac je bio Zaniolo.

Samo sedam minuta kasnije, penal za Romu, Kaljehon je igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Odgovornost je preuzeo Aleksandar Kolarov, ali ga je Aleks Meret pročitao i odličnom paradom sačuvao mrežu!

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku Rimljani dobili još jedan penal.

Ovoga puta je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Mario Rui, umjesto Kolarova priliku da izvede udarac sa kreča dobio je Veretu, Francuz je bio precizniji, te je Roma povela sa 2:0.

Nisu se gosti iz Napulja predavali, igrao se 72. minut kada je Milik smanjo na 2:1.

U 83. minutu je Džeko vratio dva gola prednosti Romi, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Roma je u sudijskoj nadoknadi ostala sa igračem manje, kada je Četin zaradio drugi žuti karton, ali nije bilo promjene rezultat.

Roma je sada treća sa 22 boda, Napoli šesti sa četiri boda manje.

Izvor:antenam.net

38 .kolo Italija: Serie A
Milan 3 : 0 Cagliari
SPAL 1 : 3 Fiorentina
Genoa 3 : 0 Verona
Atalanta 0 : 2 Internazionale
Napoli 3 : 1 Lazio
Lecce 3 : 4 Parma