Jedinstvo bolje od Kozare

У утакмици VIII кола Прве лиге РС у рукомету у Брчком екипа РК Јединство 2015 је синоћ у Сали Економске школе дочекала екипу РК Козара Млијекопродукт из Дубице. Домаћа публика је од самог почетка могла да гледа добру рукометну представу два расположена противника. До средине првог полувремена водила се равноправна борба да би домаћа екипа крајем полувремена први пут дошла до осјетније предности од 4 гола. На полувријеме се отишло са резултатом 17 : 15 за екипу РК Јединство 2015.

Средином другог полувремена Јединство 2015 долази до максималне предности од 5 голова разлике што се показало као довољно да би се на крају добила изузетно квалитетна и јака екипа Козаре МП са коначних 33 : 31. Домаћу екипу је поново до тријумфа водио Немања Пештић са својим достигнутим просјеком од 12 погодака по мечу уз одличан проценат шута. Током читаве утакмице помоћ му је пружао млади Марко Лукић са феноменалном реализацијом 7/7 те искусни двојац Мешановић и Кадић са по 4 погодка.

За побједу домаће екипе умногоме су заслужни и Мијатовић, Пуцар, Мичић те Пештић Богдан који су одличном и агресивном игром у фази одбране дали овом тријумфу огроман допринос. Домаћој екипи је ово након Котор Вароши и Приједора трећи везани тријумф који их је позиционирао у горњем дијелу табеле.

Следећи велики изазов за екипу РК Јединства 2015. слиједи већ у сриједу када у Дервенти гостује екипи РК Дервента у заосталој утакмици VII кола. Судијски пар Грачанин/Оручевић је рутински одрадио свој дио посла.

РК ЈЕДИНСТВО 2015 – РК КОЗАРА МП  33 - 31

Сала Економске школе у Брчком. Гледалаца 100.

РК Јединство 2015: Гламочић, Чајтиновић, Мешановић (4), Мијатовић (2), Пештић Богдан (1), Мичић (2), Пештић Немања (12), Кадић (4), Лукић (7), Лујић Радивоје, Лујић Лазар, Лето, Пуцар (1), Пудић, Новак, Јелисић. Тренер Веселиновић.

РК Козара МП: Цвијановић, Станчић (5), Шкарић (3), Дугајлић (8), Кос (6), Табаковић (3), Ханданагић (2), Ђенадија, Милисављевић (2), Бижић, Делић, Стојановић, Мулалић (2), Шаренац, Бурсаћ. Тренер Пралица.