Milići ogorčeni ponašanjem sudije u Zvorniku

Pobjedom u derbiju vrha tabele 13. kola drugoligaškog Istoka zvornička Drina je smanjila zaostatak za vodećim Leotarom na četiri boda, dok su Milićani potisnuti na četvrtu poziciju.

Ogorčeni suđenjem na derbiju: FK Milići

Utakmica je u potpunosti opravdala očekivanja jer su obje ekipe na terenu pokazale da su zasluženo  među najboljim ekipama u ligi.

Iako su u prvom dijelu susreta domaći igrači imali više prilika, kapiten Milićana je bio nesavladiv na svom golu, pa je spriječio Spasojevića i Damjanovića da donesu prednost Drini.

Poslije neiskorištenih prilika Zvorničane je stigla kazna u 35. minutu. Jolović je izveo aut sa desne strane u visini šesnaesterca Drine najviši u skoku na ivici peterca bio je Dušan Ćirković koji je glavom pogodio dalji ugao i savladao Todorovića za vođstvo Milićana. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala, jer samo tri minuta kasnije Ilić izvodi slobodan udarac, prebacuje živi zid i majstorski pogađa desni ugao Đorđićeve mreže za poravnanje  rezultata.

U drugi dio susreta Drina kreće ofanzivnije i ubrzo dobre prilike ne koriste Damjanović i Ilić, a u 60. minutu Marinkovićima odličnu šansu za goste, kada šutira glavom  pored istrčalog Todorovića, ali loptu šalje preko gola.

U 62. minutu Zvorničani preokreću rezultat u svoju korist. Vasić, vezista Drine,  prihvatio je loptu na tridesetak metara, krenuo par koraka prema golu Milića,  i preciznima udarcem pogodio desni ugao milićkog gola za 2:1.  U nastavku su obje ekipe imale par dobrih šansi, ali rezultat je ostao nepromijenjen, pa je Drina upisala tri boda na svoj konto.

Milićani priznaju da je Drina za nijansu bila bolja u ovom susretu, ali ne kriju ogorčenje suđenjem koje, kako kažu, bilo ispod svakog nivoa.

„Ovaj meč je u potpunosti opravdao epitet derbija ovog kola. Otvorena igra na obje strane, sa dosta šansi, lijepih poteza, odbrana, kao i sportsko nadmetanje dviju ekipa, sa velikom dozom fer-pleja i međusobnog poštovanja. Čestitam igračima Drine na pobjedi i želim im sreću u nastavku sezone. Zvvorničani su, realno, fizički spremnija ekipa od nas, što je možda i presudilo u ovoj utakmici.

Ono što je bacilo ogromnu mrlju na ovaj susret je suđenje glavnog arbitra koje nije bilo na visini derbija, čak bi najblaži izraz bio da je bilo smiješno. Očekivali smo nešto slično, ali moramo priznati da nas je sve iznenadilo koliko daleko njegovo nesportsko ponašanje i bezobrazluk mogu ići. Neosporni su prekršaji koje nama nije dosudio, a koje je njima izmišljao, te olako davanje žutih kartona našim igračima za svaki najmanji faul. Sve smo to mogli i podnijeti, ali vrijeđanje i psovanje pojedinim našim igračima, te sramna izjava delegata koji reče: 'Čuo sam, šta ja tu mogu?“, upropastili su ovako lijepu fudbalsku utakmicu. Još jednom kažemo: svaka čast igračima Drine, oni su se sportski ponašali i nadmetali!

Mi se okrećemo sljedećem kolu kada nam u goste dolazi Glasinac 2011, protiv koga ćemo pokušati da se vratimo na vrh tabele. A ovom  „arbitru“ bismo poručili: Ti, gospodine sudija, koji još nas prozivaš i govoriš da ćeš doći u Miliće da nam sudiš sa obrazom,  dođi  slobodno i pokaži nam taj svoj obraz '', jednoglasni  su Milićani poslije susreta u Zvorniku.

FK Drina (Zvornik) – FK Milići 2 : 1 (1 : 1)