Remi Mladosti i Borca

Mladost - Borac 1:1/Foto:E. Škulj/Sport1

Mladost Doboj Kakanj i Borac remizirali su u utakmici 16. kola Premijer lige BiH odigrali su 1:1.

Domaćin je prvu šansu imao u 6. minutu utakmice. Anes Vazda je šutirao sa distance, a Mladen Lučić iz drugog puta uspjeva da uhvati tu loptu i spriječi Smajlagića da odbijenu loptu pospremi u mrežu

Imao je Borac prividnu inicijativu u prvom poluvremenu, međutim nije uspjevao da ozbiljnije ugrozi gol Velića.Sve do 27. minute kada je Volkov lijepo prošao po lijevoj strani, ubacio, na drugoj strani je loptu čekao Mirić, ali je Bajić reagovao u posljednji trenutak i na kratko otklonio opasnost, da bi u nastavku akcije Kenan Horić igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Musa je opravdano pokazao na penal, kojeg po navici već u gol pretvara Stojan Vranješ.

Slabo prvo poluvrijeme završeno je još jednom prilikom Borca, ako se izuzme penal i ponajboljom u prvom dijelu. Mirić je uposlio Sinišu Dujakovića, ali se desni bek Borca nije snašao u napadu, pa se na odmor otišlo sa prednošću Borca od 0:1.

U drugom poluvremenu Mladost je tražila izjednačujući pogodak, ali je i Borac prijetio u nekoliko navrata preko Danilovića i Vranješa.

Ipak, sredinom drugog dijela situacija na terenu se 'zakuhava' nakon što glavni sudija nije video da je nakon  udaraca Vazde iz 67. minute rukom zaustavio odbrambeni fudbaler Borca.

U nastavku tog napada Fanimo je propustio veliku priliku za izjednačenje, ali i još jednu u 78. minuti kada je Lučić pravovremenom intervencijom reagovao ispred fudbalera Mladosti i spasio svoj gol.

Ipak, minut kasnije uslijedila je majstorija rezerviste Nedima Hadžića koji je spektakularnim solo prodorom 'probio' odbranu Borca i savladao Lučića za 1:1. Ostaje nejasno da li je ovaj igrač napravio prekršaj nad igračem Borca, kad se dokopao lopte, na sreini terena.

U finišu utakmice Mladost je imala još jednu veliku šansu preko Smajlagića, ali njegov udarac je zaustavio Lučić i sačuvao svoj gol, da bi u 90. minuti i Borac imao stopostotnu priliku, no Mirić je iz odlične pozicije loptu poslao preko gola, tako da je meč završen bez pobjednika 1:1.

Mladost – Borac 0:1 (0:1)

FK Mladost: Velić, Hreljić, Horić, Fanimo, Vazda, Fanimo, Vazda, Smajlagić, Biber, Vehab, Crnički, Begić, Bajić.

FK Borac: Lučić, Volkov, Jovanović, Kajkut, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Mirić, Vranješ, Ziljkić.