12.11.2019 opstinasokolac.net /Marko Muharemović

Policajci slavili na Romaniji

Glasinac, Sokolac

Futsaleri Glasinca poraženi su pred svojim navijačima na startu Prve futsal lige Republike Srpske od ekipe Kluba malog fudbala „Policajac“ iz Banje Luke rezultatom 4:1.

Publika je imala priliku da gleda kvalitetnu utakmicu ova dva prvoligaša, a konačni ishod postignut je već u prvom poluvremenu kada je viđeno svih pet golova. Drugi period igre protekao je u konstantnim napadima domaćih futsalera ali promjene rezultata nije bilo.

„Mislim da smo zasluženo pobijedili u jednoj vrlo korektnoj utakmici punoj dinamike. Zahvalio bih se domaćoj ekipi na gostoprimstvu, fer igri i nadam se da će u nastavku prvenstva ostvariti svoje ciljeve. Mi ozbiljno treniramo već dva mjeseca i naš plan je da, ako nam se ukaže šansa, osvojimo Prvenstvo i plasiramo se u Premijer ligu Bosne i Hercegovine“ rekao je trener gostiju Srđan Tomašević.

Prema riječima trenera Glasinca Predraga Dobrilovića on je zadovoljan izdanjem svoje ekipe na početku prvenstva protiv sastava koji ima najveće ambicije kada se govori o futsalu u Republici Srpskoj.

„Čestitao bih svojim igračima na odličnoj borbi i sportskom ponašanju. Sve su to momci iz Sokoca koji nemaju nikakve prihode za ovo što rade već se bore za svoj grad i publiku koja ih podržava. Ekipi KMF „Policajac“ želim sve najbolje u nastavku prvenstva i da ostvare cilj koji su postavili pred početak sezone“ dodao je Dobrilović.

Prije početka utakmice predstavnici Fudbalskog Saveza Republike Srpske uručili su pehar kapitenu Futsal kluba „Glasinac“ za osvojeno prvo mjesto u Drugoj futsal ligi RS grupa Istok prethodne sezone.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred