Za slavlje nedostajao drugi pogodak

Fudbaleri Borca nisu izgubili u šestoj utakmici zaredom u prvenstvu, nakon pet uzastopnih pobeda od kojih su četiri ostvarene bez primljenog gola u nedelju su crveno-plavi igrali nerešeno 1:1 u Doboju kod Kaknja protiv domaće Mladosti. Ovo je drugi jesenji remi dva rivala posle banjalučkih 0:0.

Ovim remijem izabranici trenera Branislava Krunića zadržali su treću poziciju na tabeli što je sjajan plasman za aktuelnog šampiona Republike Srpske koji se odlično snašao po povratku u premijerligašku konkurenciju. Banjalučanima je u Doboju kod Kaknja pripalo prvo, a domaćinu drugo poluvreme.

-Prvo poluvreme smo dominirali i stvorili još nekoliko prilika, osim postignutog pogotka. Ekipa Mladosti je u tom periodu bila u grču i to smo iskoristili u svoju korist. U drugom poluvremenu smo trebali da nastavimo u istom ritmu i da utakmicu privedemo kraju, ali Mladost je krenula napred i stigla do izjednačenja. Delovali smo fizički umorno, ali rezultat toga je bio i loš teren, i bilo je teško igrati na njemu. Nismo hteli da rizikujemo, hteli smo da sačuvamo taj pogodak, ali nismo uspeli. Posle izjednačenja, Mladost je imala još nekoliko prilika, tako da je na kraju ovaj rezultat i najrealniji – izjavio je Branislav Krunić, trener Borca.

On je istakao da su do kraja oba tima mogla da stignu do pobede i da je zadovoljan učinkom u ovoj utakmici.

-Kako se odvijala utakmica, mislim da smo mogli završiti u svoju korist, jer smo imali dobru priliku u poslednjem minutu, ali mogu biti zadovoljan ovim bodom. Po ko zna koji put se pokazalo nepisano fudbalsko pravilo da kada ne postignete drugi pogodak i rešite utakmicu sledi kazna i ostanete bez celog plena. Nama je nedostajao taj drugi pogodak, ali je dobro sve kada se u tabelu dopisuju bodovi. Sada je pred nama dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine i nastojaćemo što bolje da je iskoristimo za finiš jesenje sezone – dodao je strateg Banjalučana.

Pred fudbalerima Borca su još tri jesenje utakmice za bodove, prvo dočekuju mostarski Zrinjski, potom gostuju u zenici kod Čelika, a zavesu na takmičenje spuštaju na svom Gradskom stadionu protiv tuzlanske Slobode.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik