Dubravac presudio Derventi

Čelinac

U vrlo zanimljivoj utakmici 2. kola Druge futsal lige, na domaćem terenu KMF „Čelinac“ je uvjerljivo slavio protiv KMF „Derventa“ rezultatom 5:2.

Domaći su od prvog sudijskog zvižduka izašli visoko na presing, što je rezultiralo i brzim golovima Jovana Dubravca u 3. i 4. minutu za vođstvo od 2:0. Iskusna gostujuća ekipa je sredinom poluvremena uspjela da stabilizuje igru, međutim, to je potrajalo tek do 13. minuta kada Đorđe Zarić vrlo atraktivno pogađa za vođstvo od 3:0. Mlada, poletna i rastrčana ekipa Čelinca je imala još nekoliko izrazitih prilika za postizanje golova, međutim tek u 20. minutu Dubravac pogađa za svoj het-trik i vođstvo od 4:0, što je i bio krajnji rezultat prvog poluvremena.

U nastavak utakmice domaći igrači nisu ušli sa istom energijom i tempom, pa ritam igre opada što iskusna gostujuća ekipa koristi te u 25. minutu Stanoje Kukić smanjuje rezultat na 4:1.

Strateg domaćih, proslavljeni fudbalski as, neprevaziđeni čarobnjak fudbalske igre Tomislav Džombić poziva minut odmora kako bi svojim golobradim momcima objasnio da se utakmica igra, da nema opuštanja i da je završena tek kada sudije odsviraju kraj.
Već poslije tajm-auta domaći igrači ponovo preuzimaju inicijativu, ali nekoliko dobrih šansi odlaze u nepovrat. Međutim, nagrada za bolju igru u nastavku stiže u 34. minutu kada se kapiten domaćih Miloš Ilić najbolje snalazi pred golom gostiju i pogađa za vođstvo svoje ekipe od 5:1.

Gosti iz Dervente u 38. minutu preko Benjamina Vugdalića smanjuju na 5:2 što će se ispostaviti i kao konačan rezultat utakmice, čime su domaći igrači upisali i prve bodove u ovogodišnjem takmičenju grupe „Centar“ Druge futsal lige Republike Srpske.