Slavija se vratila pobjedama, Močević spustio rampu Trebinjcima

Rukometaši Slavije savladali su večeras na svom parketu u sjajnoj utakmici Leotar iz Trebinja sa 23:21 u utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu.

U fantastičnoj atmosferi u potpuno ispunjenoj dvorani Slavije, u koju su se nakon duže vremena vratili i najvatreniji navijači Slavije, popularni Sokolovi, domaći su uspjeli da prekinu niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede i upišu novi trijumf u ovoj sezoni kojim će se ponovo vratiti u gornji dio tabele.

Utakmicu bolje otvara gostujući sastav. Slavija je u meč ušla sa nekoliko tehničkih grešaka, pogođenim okvirom gola, a na golu je bio raspoloženi Luka Radović, te su Trebinjci vrlo lako otišli na 1:4.

Ipak, na krilima odbrana Miloša Močevića, te raspucanim Adisom Hrbatom u napadu Slavija uspjeva da dođe do 4:4, a onda i potpuno preokrene na 5:4 kada je Hrbat pogodio praznu mrežu u situaciji kada je Leotar izašao sa golmanom u polju.

Uspostavila je Slavija tada kontrolu utakmice, a u 19. minutu Sokolovi odlaze na +2 (8:6). Gosti u finišu prvog poluvremena ipak uspjevaju da vrate onu svoju igru sa početka utakmice, prvo izjednače na 9:9, a onda u posljednjoj minuti prvog dijela i povedu 11:10 nakon što je Marko Srdanović pogodio gol Sokolova. Ipak, na pet sekundi do kraja prvih 30 minuta, domaći ''prodaju'' korner Leotaru, a Danijel Božić iz jako lošeg ugla uspjeva da prevari Radovića i pogodi za 11:11, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak susreta otvara golom Ivan Benić, a onda se igralo gol za gol sve dok Miloš Močević nije odbranio prvi od dva vezana sedmeraca, a onda povezao i još nekoliko uspješnih intervencija. Gosti su ostali gotovo deset minuta bez pogotka, Močević im je spustio rampu, te im to u 45. minutu donosi maksimalnih +3, 18:15, nakon što je Adis Hrbat pogodio gol gostiju. Činjenica im je u prvom poluvremenu jako dobri Radović nije mogao ništa odbraniti u nastavku natjerala je Darka Tavrića da na gol stavi Veselina Savovića i on sa četiri sjajne intervencije vraća Trebinjce u utakmicu, te u 53. minutu golom Marka Srdanovića dolaze na 19:19. U tim momentima Srdanović i Savović su vodili Leotar kroz utakmicu, dok je kod Slavije bez goriva ostao Adis Hrbat, pa je Haris Bračković preuzeo odgovornost i bravurama dizao publiku na noge i Slaviju održavao u vodstvo. Kada se Hrbat poslije kratkog predaha vratio u meč, pogodio je dva puta, od čega je gol za 22:20 bio ispostaviće se i ključan. Iako je odmah jasno bilo da je gol regularan, sudije Dejanović i Marčetić su ga isprva poništili, zbog čega su izrevoltirani domaći krenuli da napuste parket. Ipak, poslije dugog ubjeđivanja gol je ipak priznat i Slavija je napravila ključan korak ka trijumfu, koji je na kraju bio 23:21.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Adis Hrbat sa osam pogodaka, a blistao je na golu Miloš Močević sa 15 intervencija. Kod gostiju, Marko Srdanović je postigao sedam golova, a Miličević i Draganić po pet.

RK SLAVIJA – RK LEOTAR  23:21 (11:11)
Sportska dvorana ''Slavija''
Gledalaca: 500
Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić
Sedmerci: Slavija 1(0), Leotar 7(4)
Isključenja: Slavija 8 minuta, Leotar 6 minuta

Slavija: Močević 15 odbrana, Trapara, Benić 2, Domazet, Karamehmedović 3, Hrbat 8, Božić 1, Čizmović 1, Tošić, Tuševljak, Mimić 3, Bračković 5, Beribaka, Raonić, Bojović, Delalić  Trener: Goran Tomić

Leotar: Savović 4 odbrane, Draganić 5, Milićević 5, Milojević 2, Nikolić 1, Ninković, Radović 6 odbrana, Srdanović 7, Abramović 1, Bugarinović, Uljarević, D. Kovač, Janković, Veraja, Stojanović, V. Kovač Trener: Darko Tavrić

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina