Gradski rivali remizirali u blatu Tušnja

Fudbaleri Slobode i Tuzla Cityja su odigrali gradski derbi na Tušnju koji je završen rezultatom 1:1

Dva tima su u ovaj susret ušli u različitom raspoloženju. Sloboda se nalazi u teškoj situaciji, shrvana raznim problemima nalazi se u opasnoj zoni i sve što se dešavalo tokom jeseni nikako nije 'išlo na ruku' Slobodi. Sa druge strane, Tuzla City je igrala vrlo dobro tokom većeg dijela jeseni, jedno vrijeme bila i lider na tabeli, a pobjeda u ovom duelu ih je vodila u sami vrh premijerligaške tabele.

Prva prava prilika desila se u osmoj minuti, kada je Efendić sjajno šutirao, ali je njegov udarac zaustavila stativa Lakićevog gola. U 14. minuti prvi pokušaj Slobode. Nakon jednog kontranapada Livančić je šutirao sa nekih 18 metara, ali je njegov udarac otišao preko gola. Četiri minute kasnije pokušao je i Nukić, ali u dobro postavljenog Lakića. Sloboda je do prednosti stigla u 20. minuti. Nakon jedne akcije Pršeš je šutirao iskosa, Muminović je kratko odbio loptu, a Amer Bekić se najbolje snalazi i plasira loptu u mrežu za veliku radost navijača Slobode.

Nakon toga uslijedio je period igre bez nekih velikih uzbuđenja, sve do 31. minute kada je jedan pokušaj centaršuta Terzića, golman Muminović 'boksovao' u polje. Samo minut kasnije Šarčević je sjajno prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu, ali niko od njegovih saigrača nije bio na petercu domaćeg tima da loptu samo plasira u mrežu. Isti igrač je u 38. minuti nakon sjajnog prodora, ovog puta sa lijeve strane, uposlio Ramića, ali se napadač Tuzle spetljao. U 42. minut Ramić je nakon upošljavanja Šarčevića pokušao uposliti nekog od svojih suigrača, ali nije bilo nikoga na drugoj stativi, pa je i ova prilika otišla u nepovrat.

Na otvaranju drugog dijela dvije sjajne prilike za Tuzla City. Šarčević je šutirao u 46. minuti, ali je sa gol linije spasio Uzelac i loptu izbio u korner. Nakon udarca iz ugla Šarčević sjajnim udarcem pogađa prečku. U 51. minuti Ubiparip je sa bijele tačke poravnao rezultat. Nakon jedne akcije koja je dugo trajala, Beganović je igrao rukom na svom petercu, a Petrović mu je pokazao put u svlačionicu. Ramić je u 61. minuti nakon ubačaja Efendića glavom šutirao malo iznad gola Slobode. Nukić je u 62. minuti sjajno prošao po desnoj strani, ali je Livančić sjajno reagovao ispred Šarčevića i otklonio opasnost iz svog kaznenog prostora. Imala je Sloboda dobru priliku u 64. minuti, ali je udarac Maksimovića izblokiran. Dvije minute kasnije sjajna prilika za Ramića, ali nije dobro šutirao, pa je prilika otišla u nepovrat. U 68. minuti Kojić se odlučio na udarac sa distance, ali njegov udarac ide pored gola. Nakon toga ponovo je nastupio period igre u kojem nije bilo puno uzbuđenja. Sloboda je pokušavala da uspori igru, dok je Tuzla City bezuspješno pokušavala da doše do prilike pred Lakićevim golom. U posljednjoj minuti susreta domaći su tražili penal, ali sudija Petrović je samo odmahnuo rukom.

FK Sloboda: Lakić, Beganović, Hodžić, Salihović, Uzelac, Pršeš (od 70. Bekrić), Am. Bekić (od 56. Ivetić), Livančić, Ristić (od 58.Smajić), Maksimović, Al. Bekić.

FK Tuzla City: Muminović, Efendić, Beganović, Šarčević (od 75. Husejinović), Kojić, Ramić (od 68. Crnkić), Hadžanović (od 86. Karjašević), Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar.