Policajci jači od Jahorine

KMF Policajac, Banja Luka

Futsaleri Jahorine, u sklopu 5. kola Prve lige Republike Srpske večeras su na Palama, poraženi od KMF "Policajac" iz Banja Luke. Domaćini su dali sve od sebe, ali ruku na srce, daleko su bili od iznenađenja.

Već na startu, gosti su pokazali razliku u kvalitetu i posle 13. minuta igre trasiralu su pobjedu (0:4). Banjalučani su u nastavku diktirali tempo, kontrolisali igru i razultat i lagano priveli meč kraju, a peto ovosezonsko slavlje su "pogurali": Dejan Pavlović sa dva pogotka, a Dragan Verić i Vitomir Pivoš dodali su po jedan.

Posle odigranih pet kola, ekipa Jahorine sa jednim remijem i četiri poraza nalazi se na predposlednjem sedmom mjestu sa 1. bodom, koliko ima i osmi Brod sa mečem manje. Banjalučki "policajci" sa maksimalnim učinkom i sa 15. bodova potvrdili su lidersku poziciju.

Narednog vikenda (14. decembar) na rasporedu su utakmice 6. kola, Paljani putuju u Brčko na susret sa KMF "Brčko Zdravlje", a "Žandari" iz Banja Luke u Brod na "okršaj" sa domaćim futsalerima.

Treći sudija: Marko Domazet / Istočno Sarajevo

Strijelci: 0:1 Dejan Pavlović 3, 0:2 Dragan Verić 5, 0:3 Vitomir Pivoš 10, 0:4 Dejan Pavlović 13

Žuti karton: Nemanja Kopanja / Polcajac

Jahorina: Gradimir Miladinović (g), kapiten Gojko Kozić, Miloš Košarac, Danijel Trbo, Nikola Živković, Milan Dabarčić (g), Dejan Obradović, Miloš Koroman, Ilija Đukić, Stefan Tadić, Ognjen Jevtović, Njegoš Muharemović, Aleksa Cerovina, Đorđe Lazić

Policajac: Zoran Stanivuković (g), Dragan Verić, Aleksandar Munjiza, Dejan Pavlović, Dragoslav Vučić, Bojan Dobrijević (g), Obrad Stojanović, Vitomir Pivaš, Nemanja Kopanja, kapiten Nikša Gligić