Dobar rezultat karatista Bijeljine

Bijeljina: U slovenačkim Brežicama proteklog vikenda je održano 20. Balkansko prvenstvo u karateu za kadete, juniore i mlađe  seniore, a  na kojem su učestvovala i 4 takmičara KK UNSU  iz Bijeljine.

Saša Nedić i  Uroš Radan su nastupili za Reprezentaciju BiH, a sestre Sara i Dajana Kalajdžić za reprezentaciju Srbije. Postignut je zapažen uspjeh. Osvojene su tri  medalje i tri  plasmana na peto mjesto.

Saša Nedić prošlogodišnji juniorski  prvak Balkana ove godine kao mlađi senior pojedinačno u kategoriji preko 84 kg osvojio je bronzu. Sa reprezentacijom BiH u ekipnom dijelu postao novi U 21 seniorski ekipni šampion Balkana.

U kategoriji kadeta do 63 kg Uroš Radan je osvojio bronzu, pokazavši da je jedan od najboljih kadeta u regionu i time je opravdao svoj plasman na WKF rang listi na kojoj je trenutno najbolje plasirani kadet u BiH.

Pored njih dvojice Sara i Dajana Kalajdžić u pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja do 47 kg su osvojile 5 mjesto