Calcit tijesno savladao Bl Volej u "Boriku"

Odbojkašice Calcita savladale su večeras u Boriku domaći Bl Volej, rezultatom 3:2, te tako opravdale ulogu favorita u nastavku MEVZA lige, nakon novogodišnjih praznika.

Gošće iz Slovenije bolje su otvorile susret, te prvi set riješile u svoju korist, no bilo je 27:29, što je slutilo da će biti interesantan meč. Slično je bilo i u drugom setu, tada 21:25.

Pravi odbojkaški ambijent u Boriku

Ipak, izabranice Radmile Marković rješavaju treći set ubedljivo sa 25:12, na krilima prije svega, Sonje Vujnić i Milice Šorak.

U četvrtom setu proradio je i blok Banjalučanki, odlična je bila i Jovana Kovačević, u polju sve je "uhvatila" Milica Ivković, pa je pobednika odlučio tie- break.

Nešto iskusnije Slovenke, riješile su peti set u svoju korist, bila je konačnih 15:6.

Svakako ostaje žal za propuštenim prilikama na početku petog seta, a baš poeni sa dužom razmjerom otišli su na stranu tima iz Slovenije.