Leo bolji od Slobode

Leotar - Sloboda

U 15. kolu Lige 12 BiH KK “Leotar” je na domaćem parketu pobijedio KK “Sloboda” iz Tuzle sa 92:86 (19:28, 25:20, 29:18, 19:20). Ovo je osma pobjeda Trebinjaca, a sedmi poraz Tuzlaka.

Ovo je i velika pobjeda Trebinjaca protiv renomiranog protivnika i člana ABA 2 ige.

Tokom prve četvrtine domaćin je vodio sa 10:6, ali su gosti serijom 0:9 u petom minutu prešli u vođstvo od 10:15.

Tuzlaci su imali i dvocifrenu prednost 13:26, ali prva četvrtina završena je sa 19:28. U ovih deset minuta gosti su šutirali trojke sa odličnim prosjekom od 6/11.

Druga četvrtina nastavljena je sa prednošću gostiju, ali  je domaćin polako smanjivao razliku i u 17. minutu prešao je u prednost od jednog koša - 37:36.

Ipak, do odlaska na odmor igrači Damira Mulaomerovića ponovo su dodali gas tako da se na pauzu odlazi sa razliko od četiri koša - 44:48.

Treća četvrtina je odlučila pobjednika. Domaćin je polako stizao prednost gostiju i koševima Pendića iz slobodnih bacanja poveo je sa 65:64 u 27. minutu.

Razigrao se i Raičević tako da je sa njegovim koševima Leotar imao pet koševa razlike 69:64.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 73:66.

Domaćin je nastavio u četvrtoj četvrtini sa odličnom igrom tako da je poveo i sa deset koševa razlike 83:73 i 85:75 u 38. minutu. Do kraja meča igrači Mira Vukoja su rutiniranom igrom sačuvali prednost za konačnih 92:86.

Kod pobjednika treba istaći sve igrače jer su ostavili srce na parketu, a publika je večeras bila šesti igrač.

Nakon utakmice osmijeh na licu trenera Mira Vukoja koji je pohvalio sve svoje igrače i čestitao im na pobjedi.

“Nama nije visio mač nad glavom, ali ovom pobjedom otvorili smo vrata ostvarenja dva cilja - borbe za opstanak koja je sada nadam se iza nas, a otvorena su vrata Super lige i plasman među šest ekipa. U narednom period trebaju nam tri pobjede i ja se nadam da će to biti dovoljno za Super ligu”, istakao je Vukoje.

U narednom kolu Trebinjci gostuju KK “Čapljina” u Čapljini.

Leotar - Sloboda 92:86 (19:28, 25:20, 29:18, 19:20)

KK „Leotar“: Marić, Raićević 11, Aleksić 12, Damjanović, Pendić 18, Rikalo 22, Andrejević 10, Milidragović, Ninković 6, Šakotić 10, Lakić, Milošević 3. Trener: Miro Vukoje.

KK „Sloboda“: Denzel Greg 17, Andelija, Jakupović, Janjić, McKnight 16, Dedajić, Manjgafić 6, Čampara 21, Rikić 4, Tomašević 9, Grubor 13, Omerović. Trener: Damir Mulaomerović.

Izvor:Treninje Live