XS
SM
MD
LG

 Banovićanke i dalje neprikosnovene

U derbiju 13. kola, a koji je to bio samo na papiru, RMU  Banovići su visoko porazile na svom parketu trećeplasiranu ekipu zenički Čelik Subor 76:49, najefikasnija u pobjedničkom timu  sa 18 koševa bila je  Ajla Ikanović, kod Zeničanki Naida Rusaklić je postigla 10.

Drugoplasirana ekipa Orlovi je savladala trebinjski  Leotar 03 sa 21 košom razlike, 84:63, Nataša Šobot i Aleksandra Beganović su dale po 15 koševa, u domaćoj ekipi, a Zorica Gudelj je  12, a Snježana Dostanić koš manje u timu Leotara.

Najmlađa ekipa u ligi, Konjic, je pred svojom publikom ugostila bivšeg prvaka Evrope Jedinstvo BHT, Tuzlanke su slavile sa 14 razlike, 51:65, u domaćem sastavu najefikasnije su bile Berina Mustafica, 20 koševa i Najra Voloder sa 13, kod gošći Kijera Đina Eton je postigla 27, a  Naida Rusaklić 15 koševa .

Na  Istočnoj Ilidži su se sastali domaći Igman i Mladi Krajišnik iz Banja Luke koji je bio bolji od domaćeg sastava, 47:63, za domaće igračice Svjetlana Papčević je dala 16, Mirjana Šehovac je postigla 15 koševa, za pobjedničku ekipu Jelena Tadić je dala 17 i Marina Runić 11.

 

Sarajevska ekipa Plej Of Ultra je na svom parketu porazila ekipu Brčanke, 90:69, Berina Tekić je dala 15, a Azra Alispahić i Amra Bajrović po 13 koševa, kod poražene Ajla Mihmić je postigla 15, a Amela Kurtalić 12.

U Novom Gradu ništa novo i 13 poraz domaće Slobode u duelu sa ekipom Rudar Sport, 51:55, za domaće Anda Duratović je dala 19 i Charlote Thomas 10 koševa, za gošće, Jelena Kapisoda 18 i Tina Tanasilović 13.

Rezultati,  Play Off Ultra - Brčanka 90:69 , Igman - Mladi Krajišnik 47:63, Orlovi - Leotar 03 84:63, RMU Banovići - Čelik Subor 76:49,  Konjic - Jedinstvo BHT 51:65 , Sloboda - Rudar Sport 51:55 .

Parovi, 14. kola, subota i nedjelja, 25. i 26.  januar, 

Ugljevik : Rudar Sport - Konjic,

Tuzla : Jedinstvo BHT -  RMU Banovići,

Brčko : Brčanka - Sloboda,

Banja Luka : Mladi

Kraišnik -  Plej Of Ultra,

Trebinje : Leotar 03 - Igman,

Zenica : Čelik Subor - Orlovi .

 


18 .kolo Prvenstvo BiH
Jedinstvo BHT 82 : 63 Igman
Orlovi 69 : 52 Play Off Ultra
RMU Banovići 100 : 44 Sloboda
Čelik 89 : 36 Konjic
Leotar 03 69 : 53 Rudar Sport
Mladi Krajišnik 63 : 42 Brčanka
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 RMU Banovići 18 17 1 35
2 Orlovi 18 17 1 35
3 Čelik 18 14 4 32
4 Leotar 03 18 12 6 30
5 Play Off Ultra 18 11 7 29
6 Mladi Krajišnik (-1) 18 9 9 26
7 Jedinstvo BHT 18 7 11 25
8 Brčanka 18 7 11 25
9 Igman 18 5 13 23
10 Rudar Sport 18 5 13 23
11 Konjic 18 4 14 22
12 Sloboda 18 0 18 18