Minimalni poraz Partizana

Darušafaka - Partizan

U 3. kolu Top 16 faze 7Days Evrokupa, košarakši Partizana NIS su nakon velike borbe izgubili na gostujućem terenu od Darušafake sa 65:63 (15:12, 15:20, 18:11, 17:20)

Košarkaši Partizana NIS su doživeli prvi poraz u Top 16 fazi 7Days Evrokupa na gostovanju protiv Darušafake u Istanbulu. U veoma tvrdoj utakmici koja je odlučena tek u poslednjim trenucima, crno-beli su imali napad za izjednačenje ili pobedu, ali šut koji je Rade Zagorac uputio za tri poena, nije završio u košu i domaći tim je pobedio sa 65:63.

U uvodnim trenucima meča, posle tvdog početka, domaći tim je stekao +6, ali su do isteka 10. minuta košarkaši Partizana NIS prišli na 15:12. U drugoj deonici, Partizan NIS dolazi do preokreta i prednosti 20:25 nakon poena Zagorca i Jaramaza. Čvrsta igra na obe strane, nastavila se do kraja druge deonice, a crno-beli su na petnaestominutni odmor otišli sa +2, posle trojke Nemanje Gordića u poslednjem napadu.

Treću deonicu, crno-beli su otvorili sa četiri vezana poena Džejma Mekadua i na 30:36 imali napad da uvećaju prednost. Ipak prvo je šut Pejdža bio neprecizan da bi nakon skoka u napadu i iznuđenog faula, Mekadu promašio slobodna bacanja. Nakon toga, domaći tim pravi seriju 16:3 i stiče 7 poena prednosti.

U poslednjoj četvrtini, Partizan NIS je konstantno držao priključak i u poslednjem minutu uspeo da dođe do 63:62, da bi potom usledio pogodak Brauna za 2 poena, jedno iskorišćeno slobodno bacanje Zagorca i dobra odbrana crno-belih nakon koje im je ostalo 8 sekundi za poslednji napad. Rade Zagorac je uhvatio defanzivni skok, krenuo od koša do koša, naskočio i šutnu trojku 2 sekunde pre kraja meča, ali nije bio precizan i pobeda je pripala domaćem timu.

Na konferenciji za medije nakon meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio.

"Ovo je bila fizički veoma teška utakmica, sa milion kontakata. Praktično smo imali isti broj skokova, skoro identičnu statistiku u šutu za dva poena, tri poena i sa linije slobodnih bacanja. Ono što nas je koštalo pobede jeste nekoliko važnih šuteva u utakmici u kojoj se svaki posed računa. Borili smo se, vratili se u meč, ali nismo imali napadački dobar dan. Čestitam Darušafaki na pobedi", zaključio je Trinkijeri.

Darušafaka: Ozmirzrak 7, Agva, Braun 11, Demir 13, Hamilton 3, Vejseloglu, Ozdemiroglu 6, Lamb 4, Džouns 12, Sav, Guler 6, Kolson 3

Partizan NIS: Volden, Zagorac 13, Pejdž 13, Gordić 6, Mekadu 13, Jaramaz 7, Veličković, Birčević 1, Janković 2, Tomas 4, Trifunović, Mozli 4

(Foto: Eser Erenler, video: Euroleague)