U finalu Zrinjski i Sutjeska

Gošk - Sutjeska

Na stadionu " Perica Pero Pavlović " u organizaciji NK GOŠK - a, polufinalnim utakmica počeo je 30. Međunarodni " Memorijal Andrija Anković " koji je posvećen jednom od najboljih fudbalera Hajduka u istoriji kluba i zlatnog olimpijca koji je rođen u Gabeli, gdje je naučio prve fudbalske korake.

Prvi polufinalni susret su odigrali NK Zrinjski, Mostar i NK Neretva, Metković. Plemići su tokom čitave utakmice imali terensku inicijativu. Mostarci su savladali ekipu Neretve, u 53. minuti Ivan Čurjurić je doveo Plemiće u rezultatsku prednost, 1:0, sve dileme oko prvog finaliste turnira je riješio Gabrijel Čoko je postavio konačnih, 2:0 za NK Zrinjski.

NK Zrinjski : Soldo, Čorluka,  Gojković, Barbarić, Rugašević, Rustemović, Zlomislić, Bilbija, Govedarica, Tičinović i Kunić. U drugom poluvremenu su nastupili, Savić, Barišić, Bošković, Radoš, Stojkić, Čirjak, Čurjurić, Šovšić, Čoko, Filipović i Stanić -

NK Neretva : Kozina, Bubalo, Kuran, Krešić, Ajduković, Glibo, Marić, Medić, Medak, Sršen i Crnov . Još su nastupili, Erjauc, Raguž, Krešić, Đemanović, Miličević, Taslak, Ćosić, Perić, Ćurković i Obradović.

U drugoj polufinalnoj utakmici sastali su se domaćin turnira NK GOŠK i crnogorski prvoligaš Sutjeska iz Nikšića . Tokom prvog poluvremena domaća ekipa je bila puno bolja od ekipe iz Nikšića, imala je puno više udaraca na gol, a pogodili su i stativu.

Gosti su u prvom dijelu utakmice ostali bez golmana koji je igrao rukom van kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu Sutjeska je u 75. minuti preko Nikolića stekla rezultatsku prednost, ali je stoper Gabeljana Hukara u 92. minuti izjednačio rezultat, 1:1, te su penali rješavali drugog finalistu, više sreće je imala ekipa Sutjeske iz Nikšića i igrat će u finalu sa ekipom Zrinjskog .

Finalna utakmica 30. Međunarodnog turnira " Andrija Anković " če se odigrati u nedjelju, 26. januara u 13:00 sati između ekipa NK Zrinjski i FK Sutjeska, zbog odigravanja finalne utakmice Hrvatske rukometne reprezentacije na Evropskom prvenstvu u Stokholmu

Prethodno je dogovoreno da se utakmica za treće mjesto igra u 13:00 sati, a finalna u 15:00 sati.

Andrija Jurković, direktor NK GOŠK - a je potvrdio kako će se finale odigrati u izmenjenom terminu, te da se utakmica za treće mjesto neće igrati .