Mladost zaribala u Francuskoj

Mladost, Brčko/ Foto:CEV

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog poraženi su od francuskog Ažaksioa rezultatom 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:20)  u prvoj utakmici osmine finala CEV Kupa.Odbojkaši Mladosti u prvom setu su pokazali karakter i nakon što je Ažaksio vodio sa pet poena razlike (12:7) Brčaci su uspjeli da izjednače na 19:19, a potom naprave i potpun preokret i ovaj set dobiju sa 25:22.

U drugom setu Mladost je dva puta imala po poen prednosti, prvi put na rezutatu 14:13, a drugi put za vođstvo od 22:21, međutim, domaći tim serijom 4:0 dobija drugi set (25:22). Identičnim rezultatom Ažaksio je dobio i treći set, a onda se ušlo u neizvjestan četvrti dio igre. I u ovom setu Mladost je prvi pit u vođstvo došla na rezultatu 14:13. Vodila je Mladost i sa 15:14, a onda je nakon izjednačenog rezultata 16:16 domaći tim došao do vođstva od 20:16 što je timu Ažaksioa donijelo nešto mirniju završnicu.

Revanš utakmica igra se 12. februara u Brčkom, a tim Mladosti, ukoliko želi da izbori zlatni set mora da ostvari pobjedu koja donosi tri boda, dakle 3:0 ili 3:1, a svaki drugi rezultat odgovara Francuzima.

Izvor:srpskainfo.com