Iskra dobila Dobojlije

Večeras je u KSC u Bugojnu odigran prijateljski susret između domaće Iskre i Sloge iz Doboja.

U prvih deset minuta susreta vidjeli smo svega dva gola, te na opšte iznenađenje publike rezultat je glasio 0:2 za Slogu iz Doboja. Nakon toga, obje ekipe zaigrale su dosta bolje, te se do pred kraj prvog poluvremena igralo gol za gol, kada domaća ekipa prvi put pravi dva gola razlike i sa rezultatom 14:12 se otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu  ekipa Iskre je  zaigrala  dosta bolje, te je u jednom trenutku prednost iznosila 9 golova razlike. Ipak, gosti do kraja utakmice su zaigrali kvalitetnije , te je susret završen rezultatom 30:27.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Semir Zvekić sa 11 golova, Jasmin Omerović postigao je 4 gola, Kemal Ljubunčić i Nikola Bečejac postigli su po 3 gola, Admir Popaja, Amir Bostan, Andrej Matošević i Džejlan Kaltak po 2 gola i Adi Seferović 1 gol. Nedim Agić imao je 14 odbrana, Edin Halilović 4 (1 sedmerac). Kod gostiju najefikasniji je bio Ognjen Maksimović postigao je 10 golova, a Radomir Stojanović dodao je 6 golova. Golman Milutin Bogdanović imao je 10 odbrana, a Božidar Pajović 7 odbrana.

RK Iskra v RK Sloga Doboj 30:27 (14:12)

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde