Zvezda demontirala Dunasjsku Stredu

Crvena zvezda je u poslednjoj utakmici na pripremama u Tuskoj, u odličnoj igri i lepim golovima pobedila slovačku Dunajsku Stredu 4:0 (3:0). Golove su postigli El Fardu Ben, Dušan Jovančić, Njegoš Petrović, Ričmond Boaći.

Trener Dejan Stanković je u poslednjoj proveri u Beleku na megdan slovačkoj Dunajskoj Stredi izveo istu postavu kao protiv Ludogoreca, koja je odigrala odličan meč. Po jakom vetru i kiši koja neprestano padala, igrači oba tima su u meč ušli veoma angažovano bez obzira na vremenske uslove koji nisu pogodovali. Naš tim je odmah ušao u presing, protok lopte je bio dobar  iz prve akcije smo došli u vođstvo. Ričmond Boaći je u 3. minutu dobro primio loptu na 30 metara od gola, poslao je pravovremeno ka El fardu Benu koji je iskosa sa leve strane savladao Jedličku. Naš tim je imao potpunu kontrolu igre, igrači su bili strpljivi ali su Slovaci u 10. minutu pokazali da su veoma opasni iz tranzicije. Posle jednog pogrešnog pasa, odigrali su dobro, ali je udarac Ramireza sa sedam-metara kapiten Milan Borjan odlično odbranio.

Naš tim je uvećao prednosuz u 16. Minutu. Prvo je Ričmond Boaći na pas Gobeljića šutirao u golmana, ali je posle odlično izvedenog kornera El Fardu Bena sa desne strane, Dušan Jovančić na drugoj stative sproveo iz blizine loptu u mrežu. Naši igrači su lako ulazili u šanse, vezni red je bio I agresivan I kreativan, posebno je dobro funkcionisao tandem Boaći-Ben, za koga su igrači iz Slovačke nisu pronalazili rešenja. Golman Jedlička je imao pune ruke posla, branio je udarce Gobeljića, pa Gavrića. Mogao je Jovančić u 24. minutu da uveća prednost jer je lopta posle kornera “prošetala” kroz ceo peterac. Naš vezista je pokušao da je ugura u mrežu ali je opet Jedlička stigao da interveniše i spasi greške odbrambenih igrača. Branio je Jedlička sve a onda u 29. minutu i sam aplaudirao Njegošu Petroviću. Mladi reprezentativac je sa preko 30 metara uputio pravi projektil koji je još uz silinu vetra završio pod prečku. Fantastičan gol za ubedljivih 3:0 posle prvih pola sata.

Koncentrisani i agresivni u odbrani, kreativni u vezi, opasni u gotovo svamoj napadačko akciji – tako je izgledao nap tim u tom prvom poluvremenu što svakako predstavlja veoma dobru uvertiru pred nastavak šampiona za 10-tak dana. Da Jedlička nije sjajno reagovao u 36. minutu Željko Gavrić bi postigao sjajan gol iz slobdonog udarca sa preko 20 metara. Loptu je iz rašlji izvadio najbolji pojedinac Dunajske Strede. Gađao je opet Gavrić tik pored stative, Slovaci nikako nisu uspevali da reše presing Zvezde i da nisu imali raspoloženog golmana već u prvom delu su mogli da pretrpe katastrofu.

Bez obzira što je u nastavku naš tim igrao uz vetar koji je zaustavljao pas, dominacia i sigurna igra su nastavljeni. Slovaci nisu menjali stil igre, čekali su grešku naših igrača, ali kad se to retko i dešavalo usledila bi brza rekacija fudbalera u crveno-belom dresu što je kvalitet plus koji je viđen na svim utakmicama pod vođstvom trenera Dejana Stankovića. Posle nekoliko dobrih akcija, naš tim je uvećao prednost u 57. minutu. Milan Rodić je doro centrirao a Ričmond Boaći udarcem glavom lobovao golmana. Trener Stanković je od 72. minuta izvrpio devet izmena, a prvi put posle povrede 24. jula prošle godine, na teren se vratio Branko Jovičić. Trećeplasirani tim slovačkog prvenstva je samo na momente uspevao da parira razigranoj Zvezdi koja je rutinski završila poslednji pripremni meč u Turskoj.

Crvena zvezda je na pripremama u Turskoj odigrala pet utakmica. Pobedila je Arku 3:2, Ludogorec 1:0 i Dunajsku Stredu 4:0, a remizirala protiv Vardara 0:0 i Celja 1:1.

Crvene zvezda – Dunajska Streda 4:0 (3:0)

Teren: SC „Regnum“

Sudija: Sarper Baris Saka (Turska).