Sokolovi se revanširali Bosni

Rukometaši Slavije su danas u Istočnom Sarajevu savladali Bosnu iz Visokog 27:26. Tri dana nakon utakmice u Visokom Sokolovi su uzvratili domaćinstvo u meču gdje su i jednima i drugima nedostajali neki prvotimci.

Slavija je bila bez najboljeg strijelca Adisa Hrbata, zatim Danijela Božića, Bojana Tuševljaka, velikog pojačanja Muhameda Toromanovića, kao i povratnika Filipa Radovanovića. Sa druge strane, Bosni su nedostajali Almir Osmanhodžić, Emrah i Adnan Jamaković, te Kerim Čabaravdić, dok je Adnan Harmandić već na poluvremenu otišao na tribine.

Slavija je sve vrijeme bila u vodstvu. Bosna je ostala bez gola prvih pet minuta, te je nakon toga prednost Sokolova samo rasla. Ipak od sredine drugog poluvremena kreće veliki pad u igri Sokolova, čime sigurno ne može biti zadovoljan Goran Tomić, te od praktično gotove utakmicu dovode se na samo gol prednosti.

Najefikasniji kod Slavije bio je Ivan Benić sa devet pogodaka uz sjajnog golmana Stefana Traparu koji je upisao 13 odbrana u drugom poluvremenu. Kod Bosne, Emir Omanović jr postigao sedam golova, a Nedžad Imamagić šest.

RK SLAVIJA - RK BOSNA 27:26 (16:11)

Sportska dvorana "Slavija"

Gledalaca: 20 Sudije: Marko Džebo i Janko Trnčić ( oba I. Sarajevo)

Isključenja:Slavija 4 minute, Bosna 4 minute

Sedmerci: Slavija 5(3), Bosna 7(6)

Slavija: Močević 8 odbrana, Trapara 13 odbrana, Delalić, Domazet, Pekić 2, Bračković 5, Mimić 5, Raonić 1, Benić 9, Čizmović 3, Bojović, Stojisavljević, Karamehmedović 2, Beribaka Trener: Goran Tomić

Bosna V: Žiga 4 odbrane, Sirćo 5 odbrana, I. Alihodžić, A. Alihodžić 4 odbrane, Keso, Balta, Harmandić, S. Sirćo 1, Karanović 5, Imamagić 6, Omanović 7, Redžo 2, Burić 4, Karavdić 1, Babić Trener: Senad Skopljak

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina