XS
SM
MD
LG

Vodeći trijumfovali

Dvije proplasirane ekipe RMU Banovići i banjalučki Orlovi su postigli gostujuće pobjede, Banovićanke su u Istočnoj  Ilidži savladali Igman čak sa 54 koša razlike, 106:52, Milica Zeljković je postigla 15, Ajla Ikanović 13, Đenita Ikanović 12, Jelena Marković 11 poena, dok je kod domaće ekipe Mirjana Šehovac dala 17 poena, uz 6 skokova, Jelena Kovač i Anđela Lalović su dale po 12 poena. 

U Tuzli bivši prvak Evrope je poražen od banjalučke ekipe Orlovi, 56:72, za domaće najviše poena je postigla Kira Iton, 27 i Naida Ruščuklić 12, kod pobjedničke najefikasnije su bile Nataša Sobot, Aleksandra Begenišić i Anđela Gigić koje su postigle po 16 poena, dok je Aleksandra imala čak 19 sokova, te Tamara Rajić sa 12 poena .

I trećeplasirani Čelik Subor je zabilježio pobjedu, u derbija kola, ali u domaćem duelu sa ekipom Plej Of Ultra iz Sarajeva rezultatom, 73:56. Kod pobjedničke ekipe istakla se Nedžla Kovačević, 25 poena, 10 skokova, te Ajla Selimović, 16 koševa i 14 skokova i Anida Ćorović 14 poena, kod Sarajki, Zerina Alispahić sa 15 poena i 4 skoka, Neira Alispahić sa 10 poena i Azra Nikšić sa 9 poena.

Trebinjska ekipa Leotar 03 je visoko poraza na domaćem parketu ekipu Slobode iz Novog Grada sa čak 49 razlike, 92:43, istakle su se kod Trebinjki, Snežana Dostanić sa 18, Anđela Krivokapić sa 14, te Jelena Đurđević sa 12 i Jovana Milaković sa 11 poena, kod gošći Šarlot Tomas je dala 20 i Jovana Kovačević 10 poena.

U Banja Luci, Mladi Krajišnik je pobijedio ekipu Konjica, 68:52, Milena Rađenović je postigla  22 poena, uz 5 skokova, Katarina Marjanović je dala 12 i Milica Simić 10, kod Konjičanki istakla se Berina Mustafica sa 17 poena, uz 7 sokova i Zerina Kadić 16 poena i 6 skokova .

Veoma vrijednu pobjedu u gostima u ovom kolu je ostvarila ekipa Rudar Sport koja je u Brčkom bila bolja od domaće ekipe Brčanka, 55:57,  koju su do pobjede vodile Katarina Anđelković  22 poena, 9 skokova i Tina Tanasilović 14 poena, kod domaćih Mirela Halilović je postigla, 19, a, Amela Kurtalić 13 poena .


18 .kolo Prvenstvo BiH
Jedinstvo BHT 82 : 63 Igman
Orlovi 69 : 52 Play Off Ultra
RMU Banovići 100 : 44 Sloboda
Čelik 89 : 36 Konjic
Leotar 03 69 : 53 Rudar Sport
Mladi Krajišnik 63 : 42 Brčanka
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 RMU Banovići 18 17 1 35
2 Orlovi 18 17 1 35
3 Čelik 18 14 4 32
4 Leotar 03 18 12 6 30
5 Play Off Ultra 18 11 7 29
6 Mladi Krajišnik (-1) 18 9 9 26
7 Jedinstvo BHT 18 7 11 25
8 Brčanka 18 7 11 25
9 Igman 18 5 13 23
10 Rudar Sport 18 5 13 23
11 Konjic 18 4 14 22
12 Sloboda 18 0 18 18