Velež ''razbio'' Mladost

Velež - Mladost

FK Velež je u okviru pripremne utakmice savladao ekipu FK Mladost rezultatom 4:1. Sjajnu utakmicu priredili su Rođeni, koji su pokazali da će na proljeće biti težak protivnik svim ekipama.

Prva prilika desila se u desetoj minuti, šutirao Fajić, ali je udarac otišao pored gola. Samo jedan minut nakon toga gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili, ali je udarac Atajića odbranio Bobić.

U nastavku susreta ponovo je Mladost bila bolji protivnik, ali je Bobić fantastično otvorio susret te odbranio udarac Hadžića, dok je udarac Marića otišao pored gola.

Igrao se 35. minut utakmice, kada je nakon odličnog 'mini-slaloma' mrežu Mladosti pogodio Fajić. Samo četiri minute kasnije Rođeni su udvostručili svoju prednost, a strijelac gola bio je Ovčina.

Pred sami finiš prvog poluvremena Velež je stigao i do trećeg gola, a ovoga puta mrežu Mladosti je fantastičnim lobom pogodio Bukvić za konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Rođeni su stigli do još jednog pogotka. Ovoga puta mrežu Mladosti je pogodio Brandao nakon nevjerovatne greške Bukvića, dok je konačan rezultat utakmice od 4:1 postavio Marić u 60. minuti susreta.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik