Slavija bolja od Sutjeske, pogađala zimska pojačanja

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su danas u prijateljskom meču ekipu Sutjeske u Foči sa 2:1.

Do gola prvi dolaze domaći. Igrala se 22. minuta kada je mladi Šupić zatresao mrežu Nedžibovića. Slavija je imala kontrolu utakmice, stvarala šanse, a Vučina Šćepanović je kao i obično bio centralna figura Sokolova, te su od njega kretale sve akcije Slavije.

Samo šest minuta kasnije Slavija dolazi do izjednačenja. Nino Nedžibović je sjajno intervenisao, a onda je uslijedila brza kontra koju završava Milovan Novaković, pokazavši još jednom da bi mogao biti fantastično pojačanje za Slaviju jer je pogodio u tri prijateljske utakmice od dolaska u Istočno Sarajevo.

Do potpunog preokreta Slavija dolazi u 36. minutu. Bila su to dva uzastopna šuta Vučine Šćepanovića, a nakon drugog lopta odlazi u korner. Poslije kornera, najviši je u skoku Jadranko Bogičević i on postiže svoj prvi gol za Slaviju.

U nastavku susreta i jedan i drugi trener su dali priliku velikom broju fudbalera, a promjene rezultata nije bilo. Golmani su odradili svoj dio posla, posebno domaći čuvar mreže, Tomić, te je na kraju ostalo 2:1.

SUTJESKA - SLAVIJA 1:2 /Šupić 22 - Novaković 28', Bogičević 36'/

SUTJESKA: Tomić, M.Vasiljević, Žugić, Filipović, Milutinović, Šupič, Gabela, Rašević, Radović, D. Davidović, Pavlović   Igrali su još: Milanović,M. Davidović, Mojović, L. Vasiljević, Sekulić, Vladičić, Prodanović, Marković, Đajić

SLAVIJA: Nedžibović, Popović, Bogičević, Pušara, Perović, Šćepanović, Babić, Arbinja, Dubačkić, Blagojević, Novaković  Igrali su još: Mušić, Bojanić, Ivanović, Mujkić, H. Čorbo, Kentaro, Bogučanin, H. Čorbo, Bokić

Jedinstvo 1 : 1 Kozara
Željezničar Sport Team 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 3 Modriča Alfa
Krupa 2 : 0 Rudar Prijedor