Lokosice prve na futsal turniru u Brčkom

ŽFK Lokomotiva Brčko

U organizaciji Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine i ženskog fudbalskog kluba Lokomotive prethodnog vikenda održan je turnir u futsalu u sportskoj dvorani Gimnazije u Brčkom za klubove Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine.

Ovogodišnji pobjednik futsal turnira je Lokomotiva Brčko. U finalu Lokosice su pobjedile ekipu Eminu iz Mostara rezultatom 5:4. Golove su postigle: Nikolina Vujadin 2x, Marija Damjanović, Ajla Zukić i Andrea Crnobrnja, dok je za Eminu tri gola postigla Elma Husić, a jedan je dodala Minela Gačanica.

Treće mjesto pripalo je SFK 2000 Sarajevu koja je savladala Široki Brijeg sa 3:0 golovima Marije Ane Milinković 2x i Sumeje Bektaš. Peto mjesto je osvojila ekipa Radnika iz Bijeljine, dok je Zvornička Drina bila sedma.

Osim što su Brčanke osvojile turnir, pokupile su i dvije vrijedne nagrade. Nikolina Todorić proglašena je za najbolju golmanicu turnira, dok je Nikolina Vujadin ponijela titulu najbolje igračice. Nagradu za najstariju igračicu turnira osvojila je Svjetlana Crnjak iz SFK 2000 Sarajeva, a najmlađa fudbalerka je Dragana Dimitric iz Bijeljinskog Radnika. Priznanje za fer plej ekipu na turnira odnijela je ekipa Širokog Brijega.