Famos poražen od Olimpika u Vojkovićima

Fudbaleri Olimpika su danas u prijateljskom meču savladali Famos sa 2:1 u utakmici igranoj u Vojkovićima.

Prvo poluvrijeme utakmice u Vojkovićima nije donijelo mnogo ljepote u igri. Famos je uputio prvi šut ka golu, probao je Minić u drugoj minuti, ali je to praktično i bilo sve od konkretnijih pokušaja ka golu Hadžića.

Olimpik je čuvao loptu, no Famos je stajao u jako dobrom bloku, pa nisu ni dozvolili da ozbiljnije zaprijete golu Marka Terzića. Tek, Zajko Zeba iskosa iz slobodnog udarca šutira, ali pravo u dobro postavljenog golmana Motorista.

I onda u 33. minutu najljepši momenat utakmice. Zajko Zeba je izveo korner sa lijeve strane, pronašao Danijela Stojanovića na suprotnom kraju kaznenog prostora, koji sa njegove ivice hvata volej i prelijepo pogađa rašlje domaćeg gola za vodstvo od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Famost stiže do izjednačenja. Sjajno je pogodio Tihomir Lalović i vratio rezultatski egal u ovaj meč.

Kako su i jedan i drugi trener ubacivali sve više igrača u igru, tako je i Olimpik stvarao više šansi pred golom Famosa. Pokušavali su Stojanović, Džafić i Zajko Zeba, ali je rezultat bio nepromijenjen sve do 75. minute kada mrežu Famosa trese Stjepanović i dovodi Olimpik drugi put u vodstvo. Ujedno, to je bila i posljednja prava šansa na utakmici, pa je Olimpik stigao do pobjede u ovoj provjeri.

FAMOS (V) – OLIMPIK 1:2 (0:1)